Liga U14: víkend v Pelhřimově a bodové trápení

JS_Pejr_foto_06

O víkendu 19.10 a 20.10 jsme odehráli dvojzápas v Pelhřimově. První den v Pelhřimově nás čekalo klání s určitě papírově silnějším soupeřem z této dvojce (BK Sojky Pelhřimov) a následující den s BK Lions Jindřichův Hradec.

Sobotní zápas bohužel nezačal úplně podle plánu, první čtvrtina skončila 36:7 pro Sojky, což náš tým docela silně zasáhlo, a to i přesto silnou základní pětku a možnosti na lavičce, bohužel soupeř byl mnohem efektivnější v útoku a i v obraně. I přes nepříznivý stav z první čtvrtiny a možného nástřelu přes 100 bodů, kluci se nevzdali a zahráli úžasnou druhou čtvrtinu. Zlepšení hry jak v útočné, tak i v obrané části nám vyneslo plichtu v druhé čtvrtině 13:13. Zbytek zápasu soupeř lehce navyšoval vedení, avšak díky poměrně slušnému výkonu jsme dokázali ubránit soupeře a jeho nástřel na skóre převyšující 100 bodů. Finální výsledek zápasu 83:40 (36:7, 49:20, 64:29) může vypadat jako špatný zápas, ale vůbec tomu tak nebylo, bohužel jsme neproměnili mnoho „tutovek“. Nejlepším hráčem zápasu byl mladý talent Vojta Jeřáb, kterému se podařilo nastřílet 10 bodů a současně dokázal rozproudit lavičku a povzbudit své spoluhráče. Výborný výkon podali dále Kryštof Kalaš, který dokázal vždy přejít hřiště a dobře rozehrát, Čenda a Spůďa s neskutečnou bojovností.

JS_Pejr_foto_05

Po sobotní pizze a přespání v samotném centru Pelhřimova jsme ráno navštívili muzeum rekordů, které se klukům moc líbilo a dozvěděli se mnoho zajímavých rekordů a kdo ví, třeba Supi také zlomí nějaký rekord.

JS_Pejr_foto_04

Nedělní zápas se nesl ve stejném duchu. Začátek zápasu se nám moc nepodařil stejně jako v sobotním zápase a tabule po konci první čtvrtiny ukazovala nepříznivý stav 31:19. Kluci se bodově trápili, na to dát koš někdy byla potřeba několika střel a následných doskoků, pro jeden koš jsme se nadřeli mnohem více než soupeř, bohužel nám to v obou zápasech nepadalo, a to i přes výborný výkon v ostatních stránkách zápasu. Druhou čtvrtinu se nám podařilo vyhrát (12:10) a snížit stav o 10 bodů. Ve třetí čtvrtině se podařilo Lions odskočit o 14 bodů. Do poslední čtvrtiny jsme ale šli sebejistě, utkání vůbec nebylo rozhodnuto. Bohužel jak po celý zápas, tak i na konec, neproměnili jsme mnoho ložených šancí a tím si prohráli zápas, a to i přes parádní kouzlení Lukáše Svobody. Finální skóre 76:62 (31:19, 41:31, 61:47). Nejlepší střelci: Jeřáb 14 bodů 1 3pt a trestné hody 6/5, Svoboda 10 bodů 1 3pt, Spůďa 10 bodů, Sojkič a Bedna 9 bodů.