Liga U19: Hořkosladký víkend

Sojky Pelhřimov – JS 70:72

(22:13 42:34 55:55)

Pelhřimov – 12.10.2019

V sobotu jsme zavítali ke starým známým do Pelhřimova, kde si Supi vloni prožili svojí pohádku. Začátek zápasu jsme trochu zaspali, především v útoku. Nedařila se nám hra v postupném útoku a byli jsme neefektivní v zakončení. Ani v obraně se nám úplně nedařilo. Ač kluci od začátku vytvářeli velký tlak na balon, soupeř měl ještě dost sil, aby to dokázali překonat. První čtvrtinu jsme prohráli o 9 bodů. Z hlediska bodového rozdílu na konci poločasu to nevypadá, že by byla 2. čtvrtina z našeho pohledu povedená, ale přesto velmi důležitá z hlediska konečného výsledku. Kluci stále neúnavně tlačili na soupeře, který se kvůli tomu na spoustu košů hodně nadřel. My jsme naopak zlepšili přechod do rychlého protiútoku, díky čemuž jsme dosáhli na několik jednoduchých košů. I tak se soupeř v první polovině 2. čtvrtiny dostal až na rozdíl 15 bodů. Ke konci 2. čtvrtiny však již soupeř musel do větší rotace a tam se kluci chytli. Nakonec stihli do poločasu snížit na rozdíl 8 bodů a připravit si pozici pro 2. poločas.

Druhý poločas se nám povedl. Kluci pokračovali v dobré obraně a soupeř evidentně ztrácel sílu. Je pravda, že začátek 3. čtvrtiny byl ještě v soupeřově režii, ale postupně jsme otěže zápasu převzali my. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli o 8 bodů a vyrovnali skóre zápasu. Vstup do poslední čtvrtiny se nám nepovedl, soupeř si vypracoval několikabodový náskok. Kluci však zvýšili obrátky, soupeř naopak ztrácel. Posledních pět minut zápasu odehráli kluci velmi dobře. V obraně jsme dokázali získat několik balonů a nutili soupeře k náročným zakončením. Pokud jsme dostali koš, často jsme byli schopni velmi rychle, a relativně snadno, úspěšně zakončit a postupně jsme otočili skóre zápasu. Na konci zápasu jsme se dostali do situace 72:68 z našeho pohledu, kdy jsme zvýšili na rozdíl 4 bodů a do konce zápasu zbývalo pár vteřin. Soupeř si vzal time-out a chtěl ještě něco vymyslet. My jsme věděli, že obdržené body nám nevadí, jen je dostat co nejpozději, což se povedlo. Poslední koš zápasu padnul se závěrečnou sirénou a kluci si z Pelhřimova odvezli velmi těžké a důležité vítězství.

Pejr-js 121019

GBA Lions JH – JS 72:63

(14:17 24:30 52:45)

JH – 13.10.2019

V neděli jsme přijeli na palubovku GBA, která se před sezonou spojila s JH. Do zápasu jsme vstoupili dobře, především v obraně. Celkově byla obrana v 1. poločase dobrá. Je pravda, že soupeři se nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti. Bohužel v útoku to od nás taková sláva nebyla. Stejně jako soupeř jsme měli problém trefit se z dlouhé vzdálenosti, a ještě k tomu jsme neproměnili několik zakončení z blízkosti koše. Každopádně byl první poločas z našeho pohledu dobrý. Bohužel nás bylo 9, z toho většina týmu měla v nohách sobotní náročný zápas, což se ve 2. poločase projevilo. Soupeř přitáhl šrouby, začal lépe bránit. To nebyl ani problém z hlediska útoku, prosazovali jsme se podobně jako v prvním poločase, ale stálo nás to mnohem víc sil, a to se projevilo v obraně. Již jsme některé situace nedokázali dobře dorotovat, ve výpomoci jsme nebyli tak precizní a co hlavně, soupeř začal proměňovat i z dlouhé vzdálenosti. Třetí čtvrtina nás bohužel stála zápas. Jak bylo zmíněno výše, soupeř zlepšil přístup, jak v útoku, tak i v obraně. My jsme již nebyli schopni zvýšit obrátky a soupeř šel přes nás. V polední čtvrtině jsme se několikrát dokázali přiblížit na rozdíl pár bodů, ale již jsme neměli energii skóre zápasu vyrovnat ba dokonce otočit. Nakonec jsme zápas prohráli o 9 bodů, ale kluci se rozhodně nemají za co stydět.