Liga U19: SAM „Twofaces“ Brno

Jižní Supi – SAM Brno A  57:70

(10:17, 14:20, 22:19, 11:14)

Praha 26.10.2019

V sobotu, v odpoledních hodinách odehráli naši junioři velmi náročný zápas s ,,áčkovým‘‘ výběrem SAM Brno. První minuty byly sice chudé na body, ale hrálo se ve velmi rychlém tempu. Oba týmy jako by se potřebovaly rozkoukat. První se, bohužel pro nás, rozkoukalo Brno, a s pomocí nám známého obranného pressu se ujalo vedení, které do konce čtvrtiny  průběžně navyšovalo na konečných 7 bodů. My dělali hloupé chyby z rozehrávky a darovali soupeři laciné koše a útoky navíc. Do poločasu se zápas nesl v podobném duchu, soupeř ukazoval kvality, díky nimž ještě minulou sezonu hrál extraligu. Naše hra se ne a ne zlepšit a zklidnit, bylo vidět, že kluci mají před protihráči respekt a nehrají svou hru. Do poločasové přestávky jsme tak šli se skóre minus 13 bodů.

Do třetí čtvrtiny jsme šli s cílem snížit soupeřův náskok a udržet, či ještě navýšit bojovné nasazení. Konečně se kluci začali bodově prosazovat, v obraně jezdili po soupeři a vypadalo to pro nás hned slibněji. Jen ty trestné hody nám to kazily (19/6, 32%!!!), naopak soupeř díky šestkám udržoval +- desetibodový náskok. Nakonec se nám podařilo ve třetím dějství snížit aspoň o 3 body. Teď už to bylo jen o nás, jestli se dokážeme ještě víc nahecovat a smazat náskok… atmosféra v hale nás k tomu přímo vybízela. Naneštěstí Brno začalo poslední čtvrtinu proměněnou trojkou, a i přes urputnou snahu našich hráčů o zdramatizování a snížení skóre pod 10 bodů, nepřipustilo žádné drama.

I přes zlepšený výkon v druhém poločase (skóre 33:33), se nám nepovedl zvrátit vývoj zápasu a podlehli jsme, i když určitě ne lacino, SAM Brnu A o 13 bodů. Pozápasový aplaus od diváků si kluci naprosto zasloužili a neměli se za co stydět.

Js - SAM A 261019

Jižní Supi – SAM Brno B 89:70

(17:26, 26:9, 21:13, 25:20)

Praha 27.10.2019

V neděli nás čekal ,,béčkový‘‘ výběr SAM Brna a kluci k tomu i tak přistoupili. Čekala nás, hned po ránu, pěkně ledová sprcha, když jsme po dvou minutách prohrávali 8:0. Chyběla nám sobotní agresivita a jistota v nohou, v útoku kluci neproměňovali jednoduchá zakončení, a proto jsme první čtvrtinu prohráli o ještě milosrdných 9 bodů. Bylo zapotřebí kluky hlasitě probrat a druhou desetiminutovku najednou vyhráli 26:9. Začali jsme hrát týmový basket, věřili si do zakončení a bránili soupeře po celém hřišti. Trošku nás trápil obranný doskok. Po prvním poločase svítilo na tabuli skóre 43:37 pro nás.

V šatně jsme si o poločase řekli, že již nepřipustíme žádné drama a zápas vyhrajeme. Třetí čtvrtinu jsme pomalu zvyšovali náskok a soupeře přehrávali. I tentokrát naše trestné hody nebyly nic  moc (29/15, 52%). Do poslední části hry jsme vstupovali s cílem vyzkoušet si pořádně herní systémy a přejet soupeře (za stavu 64:50). Tři minuty kluci plnili co měli a hráli stejně jako v druhé a třetí čtvrtině. Pak přišel zničehonic zkrat, kluci jakoby si to ani neuvědomovali a přišla šňůra osmi bodů soupeře v rozmezí dvou minut (70:64 v náš prospěch). Najednou nám teklo do bot. Bylo potřeba se ještě pár minut soustředit a dělat věci na 100%, což se nám od 7. minuty dařilo a další snížení už se naštěstí nekonalo.

Utkání jsme dovedli do vítězného konce, ale s úplně zbytečně protrápeným průběhem, kdy jsme se nedokázali koncentrovat na zápas po celých 40 minut. To musíme do příště doladit…