U11: První oficiální turnaj sezóny

O víkendu 19. a 20. října čekala naše basketbalové benjamínky první větší zápasová zkouška. Nutno podotknout, že mnoho kluků s tímto sportem teprve nedávno začalo a pro většinu se dokonce jednalo o vůbec prvních turnaj v jejich basketbalové kariéře.

 

Jižní Supi – BŠ Tygři Praha 18:101 (8:18, 8:42, 17:72)

První turnaj se odehrál v ranních hodinách v dalekém Jenči. Hned na úvod jsme čelili výrazně vyspělejšímu a zkušenějšímu mužstvu. Soupeř nám jednoduše odebíral balóny, skvěle rychle přecházel do útoku a někdy se zaskvěl i krásnou kombinací.

To, že nás Tygři převyšovali po všech basketbalových stránkách, jsme klukům vyčítat nemohli, ale bohužel jsme zaostávali i v ohledu koncentrace na zápas a agresivity na hřišti – mnohdy jsme ani nevěděli, jestli kluci vůbec chtějí hrát. Po poločasové domluvě se nasazení kluků v zápase se zlepšilo a mohli tak dohrát zápas čestně.

 

Sokol Kbely – Jižní Supi 57:27 (16:7, 32:9, 40:25)

Kluci neměli ani moc času si odpočinout a už je čekal další zápas, tentokrát však s o poznání hratelnějším soupeřem. Supi se soupeři dokázali často vyrovnat na obou koncích palubovky, ale bohužel nás srážela mizerná produktivita v útoku.

Plusem může být osmělení se některých nováčků k výborným výkonům a častokrát i prvním košům. Celkově však tento tým dozajista udělal dojem na svoje publikum.

 

TJ Sokol Pražský – Jižní Supi 51:10 (12:3, 20:5, 44:8)

V neděli jsme byli pořádajícím mužstvem my a turnaj se odehrál v modřanské hale. Před zápasy došlo k menší obměně kádru, ale to nás nijak nemuselo trápit.

Proti silnému sokolu jsme velice zlepšili obranu, kdy už nedocházelo k tak častému zapomínání bránění vlastního hráče, ale bohužel se nám i těžko prosazovalo v útoku. Soupeř praktikoval velice agresivní obranu a s tím se naši hráči nedokázali vyrovnat. Nutno však opět vyzdvihnout nasazení v zápase.

 

Jižní Supi – TJ Sokol Dubeč 28:48 (10:11, 15:20, 28:34)

V posledním zápase nás čekal asi nejvyrovnanější soupeř a skóre tomu dlouhou dobu i napovídalo. Z kluků byl cítit chtíč vyhrát tento zápas, ale stopku nám bohužel vystavila únava, která se na týmu po odehraných zápasech projevila a opětovné neproměňování vyložených šancí.

Přesto si za svoje výkony o víkendu zaslouží obdiv. Je ještě před námi dlouhá cesta a spousta práce, ale pokud budou kluci poctivě chodit na tréninky a makat na nich na zlepšení svých basketbalových dovedností, výsledky se brzy dostaví.

 

Napsal Jakub Čakan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>