Liga U15: vítězná dvojička s bratry Sokolíky

Před podzimními prázdninami jsme předehráli dvojičku s naším spolupracujícím klubem Sokolem Pražským. Soupeř byl vlivem zranění poměrně oslaben, zatímco my jsme na něj mohli vyrukovat v téměř kompletní sestavě. Jak naše vzájemné duely dopadly?

U15_js_sp_1

Sokol Pražský – Jižní Supi 70:95 (23:29 32:56 52:71)

  • Fauly: 16:21
  • Naše šestky: 20/11 (55 %)
  • Supí střelci: Čápa 22, Líza 21 (1 trojka), Hasič 16 (1) … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Čápa, 2. Matýsek, 3. Líza

Zkraje utkání jsme měli velmi dobrou energii a rychle si vybudovali náskok 11:2. Polevení v koncentraci, naše zbrklost a spousta chyb hlavou nicméně dostaly Sokolíky zpátky do hry. Ve druhé čtvrtině jsme se snad poprvé v probíhající sezoně uvolnili v útoku… pestrými variantami zakončení jsme soupeři nastříleli dalších 27 bodů a najednou to šlo samo. Výrazný náskok nás uklidnil, nasypali jsme 6 trojek a nakonec jsme téměř vstřelili i kilo. Ve hře se stále objevovala spousta chyb (zejména na útočné polovině), ovšem v poklidu jsme dnes dokráčeli k přesvědčivému vítězství.

U15_js_sp_2

Jižní Supi – Sokol Pražský 77:72 (22:18 36:34 62:51)

  • Fauly: 23:22
  • Naše šestky: 29/11 (38 %)
  • Supí střelci: Líza 30 (1 trojka), Hasič 19 (2), Pátě 8 (1) … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Líza, 2. Doktor, 3. Hasič

Hned druhý den nás v prakticky totožných sestavách čekala domácí odveta. Kluky jsem nabádal, aby zapomněli na včerejší hladkou výhru (která může paradoxně pomoci soupeři) a do zápasu aby šli opět maximálně koncentrovaně! Bohužel, nestalo se :-( Jižní Supi hráli v křeči, Sokolíci uvolněně s tím, že nemají co ztratit. Našemu úternímu lídrovi Čápovi se ve středu nedařilo, zatímco sokolský tahoun Eliáš Hager „rozkvetl“ k 31 bodům. U nás za to zejména po půli pořádně vzal Líza, ale odskočit a uvolnit se jsme vlastní vinou nedokázali. Nesoustředili jsme se pořádně vlastně na nic, včetně opět tragických šestek… Díky tomu byl soupeř do konce zápasu na dostřel. Přestože jsme celou dobu vedli, klidu do koncovky jsme si nedopřáli a neskutečně hloupými zákroky si doslova do poslední vteřiny říkali o prohru.

Dvě výhry nad Sokolem Pražským nás udržely ve hře o postup do extraligy. Díky zmatlaným zápasům s Tygry, v Děčíně a Klatovech sice naše šance nejsou příliš veliké, ale posíleni o Filipa Korcha a Eliáše Hagera se o postup můžeme porvat. Jde nyní o každého Supa, kolik do toho bude ochoten dát svých herních kvalit, koncentrace… a především srdíčka 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>