Hledání sama sebe

JS – Basket Poděbrady 63:87

(17:16 32:37 52:52)

 

Praha – 2.11.2019

V sobotu odpoledne jsme přivítali na naší palubovce basketbalový tým z Poděbrad. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se potvrdilo od úvodních minut. Velký problém, po celý zápas, jsme měli s obrannou činností. Nebyli jsme schopni ubránit hráče 1 na 1, špatně jsme řešili clony na balon, celkově jsme špatně spolupracovali. Při výpomoci jsme byli příliš choulostivý a nepostavili jsme se soupeři do cesty, spíše jsme se schovávali v PPP (půlkruhu proti prorážení). Přesto jsme vyhráli 1. čtvrtinu. Druhá čtvrtina dopadla úplně opačně, než měla. Ze hry jsme mohli mít více, ale byli jsme nervózní a zbrklý. Soupeři jsme darovali spoustu míčů, a ten z toho chodil do rychlých protiútoků. Do poločasové pauzy jsme vstupovali s 5bodovým mankem. Ač ani 3. čtvrtina nebyla podle představ, přesto se obranná činnost zlepšila a podařilo se nám stáhnout náskok soupeře, vyrovnat. Do poslední čtvrtiny jsme tedy vstupovali v celkem dobré pozici. Ještě dvě minuty jsme se drželi na vyrovnaném skóre, ale poté jsme začali ztrácet půdu pod nohama. V obraně jsme opět nedokázali ubránit, případně si soupeř pomohl dlouhou trojkou. My jsme naopak v útoku hráli zbytečně zběsile a sobecky. Místo vyhození na volného střelce jsme se pokoušeli zakončit přes tři hráče. Konečné skóre neodpovídá průběhu zápasu, bohužel jsme poslední čtvrtinu nezvládli a do tabulky si zapisujeme pouze bod s velmi nelichotivým skóre.

V průběhu zápasu jsme několikrát pohrdli jednoduchým zakončením, což nás také sráželo.

Statistiky ze zápasu naleznete zde.

JS – BK Brandýs n. Labem 73:68

(19:27 39:37 58:58)

 

Praha – 3.11.2019

V neděli ráno k nám přijeli hráči Brandýsa n. Labem a očekával se jednodušší zápas než v sobotu. Horší očekávání jsme nemohli mít. Soupeř od začátku ukázal, že si přijel pro výhru. My jsme byli opět špatní v obraně. Kdykoliv chtěl soupeř projít do koše, bylo mu to umožněno. O nějaké komunikaci se nedalo ani mluvit. V útoku jsme byli strnulý, nepohyblivý a křečovití. Až postupem času jsme se dokázali osmělit a občas ukázat i pěknou basketbalovou akci. V poslední čtvrtině jsme dokázali udržet nervy na uzdě a zápas vyhrát, ale s výkonem nemůžeme být spokojeni. Máme teď 14 dní s tím něco udělat, abychom se v dalším ligovém kole dokázali prezentovat lepším výkonem, bez ohledu na výsledek.

Statistiky ze zápasu naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>