PP U13: Druhý kvalifikační turnaj

O víkendu  9.-10.11.2019 nás čekal druhý kvalifikační zápas PP U13 pořádaný týmem USK Praha na ZŠ Horáčkova. K prvnímu zápasu jsme museli nastoupit už 8:30 proti pořádajícímu týmu.

U13_js_usk_1

JIŽNÍ SUPI – USK PRAHA 27:102 (4:19; 5:31; 14:27; 4:25)

statistiky za zápasu s USK

Do první čtvrtiny jsme nasadili nejsilnější sestavu a se soupeřem jsme hráli vyrovnaný zápas, ač výsledek tak nevypadá. Zatímco soupeř své střelecké šance proměňoval, tak nám se to nedařilo a čtvrtina skončila 15 bodovým rozdílem.

Ve druhé čtvrtině jsme nasadili příliš zběsilé tempo a chtěli jsme všechny naše útoky okamžitě zakončovat, namísto abychom míč drželi a rozehráli… takto jsme ztratili spoustu míčů a soupeř to okamžitě trestal.

Do třetí periody jsme vstoupili špatně, nebyli jsme schopni podržet míč, rozehrát si ho a do 4 minuty jsme měli stav 18:2 pro USK 🙁 Naše reakce byla jasná, oddechový čas, pak  přišlo jiné družstvo. Začali jsme si vážit míče, přestali jsme ho ztrácet, tím soupeř nemohl chodit do rychlých protiútoků a zbytek čtvrtiny jsme vyhráli 12:9.

V poslední čtvrtině jsme stále bojovali o co nejlepší výsledek, kluci se prali o každý míč 😉 Bohužel už jsme si nevytvořili tolik střeleckých příležitostí. Nakonec se nám ani nepodařilo udržet tým USK pod 100 body, což se jim povedlo 3 vteřiny před koncem zápasu.

Přesto jsme s USK odehráli hlavně z hlediska výkonu mnohem lepší zápas než ten v Jenči a i celkový rozdíl ve skóre je nižší.

U13_js_usk_2

JIŽNÍ SUPI – NBK2007 84:26 (20:8; 28:3; 18:12; 18:3)

statistiky ze zápasu s NBK2007

Zápas s NBK jsme nezačali úplně podle našich představ a v páté minutě byl na ukazateli stav 8:6, následně jsme zlepšili obranu, přestali ztrácet míče a sami začali proměňovat naše protiútoky.

Ve druhé čtvrtině jsme hráli proti slabší sestavě soupeře a na hřišti to bylo vidět. Pod naším tlakem soupeř ztrácel míč  za míčem, nebyl schopen vyhodit z autu a my jsme chodili většinou sami, nebo v přečíslení na koš a proměňovali.

Do druhého poločasu jsme udělali drobné změny v sestavě s cílem nastřílet soupeři více jak 100 bodů. Bohužel až do 6 minuty 3. čtvrtiny jsme špatně bránili, zle řešili naše útoky a výsledek bylo vyrovnané skóre 8:8.  Následoval oddechový čas, důrazná domluva a zbytek periody jsme vyhráli po zlepšeném výkonu 10:4.

Poslední periodu jsme opět naším tlakem v obraně začali získávat více míčů a skore opět začalo více narůstat v náš prospěch. Bohužel spoustu situací jsme řešili příliš individuálně místo přihrávek na lépe postavené spoluhráče a tím jsme se o další body v soupeřově koši připravili.

I proti týmu NBK jsme odehráli lepší zápas než na prvním turnaji.

U13_js_nbk

Basket PODĚBRADY- JIŽNÍ SUPI  81:27 (27:6; 9:7; 25:8; 20:5)

statistiky ze zápasu s Poděbrady

Před posledním zápasem víkendu a po sobotních výkonech jsme všichni čekali, jestli dokážeme odehrát s týmem Poděbrad lepší zápas a výsledek než v prvním zápase. Podle mého názoru se nám to povedlo na půl: herně to byl lepší zápas (zejména druhá čtvrtina se nám povedla), ale konečný výsledek byl horší. Musím také ocenit soupeře, který udělal od minulého zápasu velký pokrok.

První čtvrtina zápasu se nám nepovedla, zbytečně jsme ztráceli míče, pohyb bez míče byl nulový a soupeř chodil do rychlých protiútoků, které jsme nebyli schopni zastavit.

Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili pohyb, míč začal lítat z ruky do ruky a pouze špatná řešení finální fáze nás připravila o snížení náskoku soupeře.

Po změně stran obě sestavy dokázali soupeře bránit v jeho postupném útoku, avšak naše ztráty soupeři umožňovaly rychlé protiútoky, které jsme většinou nebyli schopni ubránit. Naše ztráty pramenily zejména ze zbytečného driblinku místo přihrávky a následného uvolnění se pro míč.

Tento víkend nám ukázal zlepšení ve všech činnostech oproti prvnímu turnaji, ale také nám odkryl nedostatky, na které se musíme nyní zaměřit a budeme na nich intenzivně pracovat.

Díky 3. místu v základní skupině budeme hrát skupinu o konečné 7.-12. místo v PP. Našimi dalšími soupeři budou Sokol Dubeč, Sokol Kbely, Sokol Vyšehrad a BA Radotín, s každým z nich si zahrajeme 4 zápasy a ještě se dvakrát utkáme s NBK 2007. Prví turnaje nás čekají 7. a 8.12.2019 v naší Polar-Just-iProjekt aréně v Petrovicích.