Liga U19: Dvojička s Hradcem Králové

Královští Sokoli – JS 63:74

(12:17 28:38 47:56)

9.11.2019 – Hradec Králové

V sobotu jsme sehráli první ze dvou zápasů proti Královským Sokolům. Očekávali jsme velmi náročné utkání, především na palubovce soupeře, kde hraje vždy velmi houževnatě. Do zápasu jsme vstoupili opatrně, nedařilo se nám v zakončení. První body jsme zaznamenali až ve 3. minutě. Poté jsme se již trochu rozjeli, třemi trojkami jsme si vytvořili drobné vedení, které jsme udrželi do konce 1. čtvrtiny. Již v úvodní čtvrtině kluci dobře pracovali v obraně a ve 2. čtvrtině v tom pokračovali. K tomu jsme se víc rozjeli v útoku a pomalu navyšovali náskok. Do poločasu jsme šli s 10-bodovým náskokem. Třetí čtvrtina byla z naší strany nejslabší, jak v obraně, tak v útoku. Stále jsme si však drželi bodový odstup a nenechali soupeře výrazně se přiblížit. Poslední čtvrtina ještě přinesla náznak dramatu, kdy Hradec dokázal snížit až na rozdíl 4 bodů. Kluci pochopili, že ještě není konec zápasu a opět přidali. Soupeř již neměl dost energie na zvrat skóre, a tak jsme si z Hradce odvezli důležité vítězství.  

Jakub Kos

Jižní Supi – Královští Sokoli  79:54

(24:12, 45:25, 63:36)

10.11.2019 – Praha

V neděli v dopoledních hodinách nás čekal ten samý soupeř jako v sobotu , jediná změna byla v prostředí, které mluvilo v náš prospěch, tedy hrálo se u nás, v Petrovicích.

Do zápasu kluci vstoupili o něco lépe než soupeř, především se prezentovali kvalitní prací v obraně, jež náš výkon zdobila po téměř celý zápas. Nemluvě o herním nasazení, které kluci podávají již dlouhodobě na vysoké úrovni. Druhá čtvrtina byla podobná té první, a proto jsme šli do poločasové pauzy s náskokem pěkných dvaceti bodů (mimochodem, v sobotu jsme ani jednou o tolik bodů nevedli…).

Třetí čtvrtinu jsme zvládli od začátku do konce bez problémů, kluci nepolevovali v obranné činnosti a navyšovali náskok. Poslední část už z hlediska obrany byla lehce odfláknutá, což se ale s náskokem, který jsme měli, dá i chápat a dovedli jsme tedy zápas do vítězného konce.

Kluci vyrovnali svůj sezonní rekord v počtu trojek (7), snad jen ty trestné hody by mohly být příště lepší (18/10, 56%).

Jan Panáček

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>