Pražský přebor U13: První turnaj skupiny F2

Úvodní turnaj skupiny F2 pražského přeboru U13 jsme měli tu čest pořádat. Přes některé absence byla naše očekávání veliká, neboť jsme si vytkli za cíl skupinu F2 vyhrát…

Sokol Dubeč – Jižní Supi 61:22 (20:5; 10:7; 18:2; 13:8)

Statistiky Jižní Sup vs. Dubeč

První zápas skupiny nám přichystal derby s naším spolupracujícím klubem Sokola Dubeč, v kterém nastoupili naši dva hráči kategorie U14. Tito borci nastoupili v první a třetí čtvrtině a dohromady nám dali 28 bodů z 38 celkově inkasovaných.

Do první čtvrtiny jsme poslali naší nejsilnější sestavu, avšak ani to nepomohlo zastavit výborně hrajícího soupeře. Ve 4 minutě za stavu 8:3 jsme si brali time out, abychom zklidnili naší hru v útoku, a nabádali borce, aby se rychleji vraceli do obrany po našich ztrátách míče, bohužel na naší hře se nic nezměnilo, ba naopak. Pořád jsme se snažili naivně chodit okamžitě do koše přes nejvyššího hráče, stále jsme jednoduše ztráceli míče při driblinku a poté jsme se ani moc nevraceli do obrany.

Obraz hry se moc nezměnil ve druhé ani 3 čtvrtině… snad jen v té druhé jsme nebyli až tak nekompromisně trestáni za naše chyby, což ve třetí opět nastalo. V poslední čtvrtině jsme už dokázali naši hru v útoku zpomalit, roztáhnout a míč rozehrát, tak jak jsme chtěli celý zápas, akorát nám chyběla větší efektivita v zakončení a bohužel stále také větší důraz v obraně.

U13_js_dubec

Sokol Kbely – Jižní Supi 34:45 (8:15; 13:14; 6:8; 7:8)

Statistika Jižní Supi vs. Kbely

Po shlédnutí vyrovnaného zápasu mezi Dubčí a Kbely a po výkonu z prvního zápasu, jsme upřímně moc nečekali  naše vítězství. Naštěstí na hřiště nastoupilo úplně jiné družstvo, zdravě agresivní, trpělivé a méně chybující. Po celý zápas jsme si udržovali vedení díky tomu, že jsme plnily pokyny a řešili herní situaci, tak jak by se měli.  Bohužel i zde jsme si dokázali zápas zkomplikovat, když jsme ve druhé čtvrtině necelé 3 minuty před jejím koncem za našeho vedení 29:13 vyrobili několik nepochopitelných chyb, ztrát míče, plus laxnost v obraně a soupeř před odchodem do šaten zbytečně snadno zkorigoval na 29:21.

V druhém poločase jsme se opět vrátili k trpělivé a preciznější hře, soupeře jsme maximálně pustili na dostřel 7 bodů a na to jsme vždy zareagovali naším dalším navýšením skóre, které mohlo být i vyšší, kdybychom byli efektivnější v zakončení. Každopádně velmi cenná výhra a především velmi dobrý výkon!

U13_js_kbely

Jižní Supi – BA Radotín 59:29 (20:1; 10:12; 7:7; 22:9)

Statistiky Jižní Supi vs. Radotín

Zdravou agresivitu ze zápasu proti Kbelům se klukům podařilo přenést do druhého dne. Soupeře z Radotína jsme od začátku válcovali a jednoduchými a pohlednými kombinacemi navyšovali skóre v náš prospěch. Kluky jsme nicméně po skvělé první čtvrtině nabádali k obezřetnosti, neboť zápas měl před sebou ještě dlouhých 24 minut a netušili jsme, jaké plejery si soupeř nechal do dalších čtvrtin.

Přes drobné problémy ve střední části hry si nicméně kluci s Radotínem poradili, a podle celkového skóre lze říci že s velikým přehledem. Již se nám dařilo pracovat s tempem hry v útoku, zároveň umíme proti soupeřům těchto kvalit utáhnout šrouby v obraně a snadno sbírat „rozdílové míče“. Jen tak dál 😀 

Jižní Supi – Sokol Vyšehrad  79:10 (18:2; 12:0; 21:4; 28:4)

Statistiky Jižní Supi vs. Vyšehrad

Víkendový maraton zápasů v Sokole Petrovice ukončil náš zápas proti zatím nejslabšímu družstvu soutěže Sokolu Vyšehrad.

Zápas byl od začátku jasně v naší režii a bylo jen otázkou, kde se zastaví skóre = zda se nám podaří dát 100 bodů, plus udržíme soupeře pod 10 vstřelenými body… bohužel ani jedno se nám nepovedlo, přestože k tomu, ač se to nezdá, nebylo vůbec daleko. Soupeř dosáhl svého 10. bodu zázračným odhozením míče směrem na koš, které košem propadlo a my naopak trestuhodně neproměňovali až příliš mnoho jednoznačných situací, které se prostě proměnit musí, naopak někdy jsme zase místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče volili složité zakončení.

Zhodnocení víkendu:

Na klucích individuálně i na týmové souhře je vidět značný posun. Nepotvrdili jsme ho pouze proti Dubči, které se Jižní Supi až moc zalekli a – přiznejme si to – soupeř byl ve všech ohledech lepší! Čekají nás nicméně ještě 3 odvety se všemi soupeři a náš cíl zůstává stejný = porvat se o první místo ve skupině F2 a především zlepšovat svou hru ve všech ohledech, zejména pak v koncentraci na každou dílčí činnost a její dokonalé provedení…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*