Liga U19: Víc než vítězství!

Jižní Supi – GBA Lions Jindřichův Hradec  65:71

(18:17, 32:45, 48:51)

7.12. 2019 – Praha

Dalo by se říct, že v sobotu čekal kluky jeden z nejdůležitějších zápasů jejich dosavadní kariéry. Zápas o postup do play-off ligy a třeba i následně o postup do extraligy, což jsme si ostatně na začátku sezony dali za cíl.

První čtvrtinu jsme hráli soustředěně,  kluci plnili to, co měli, a proto může jen zamrzet, že rozdíl ve skóre nebyl vyšší, než to jednobodové vedení. Bohužel, druhá čtvrtina se nám už tolik nevydařila, klukům přestaly vycházet střelecké pozice a polevili v obraně, tudíž jsme najednou prohrávali o 13 bodů.

Po poločasové pauze jsme si v šatně řekli, že to rozhodně není prohraný zápas, a že to otočíme. Třetí dějství bylo tedy pravým opakem předešlé čtvrtiny, kdy kluci předvedli skvělý výkon v obranné činnosti (obdrželi jsme pouhých 6 bodů) , který byl podpořen i úspěchy v útoku, a tak na tabuli rázem svítilo skóre 48:51. Nebylo na co čekat, do poslední čtvrtiny se šlo za téměř vyrovnaného stavu a bylo to kdo z koho. Tempo hry bylo neskutečné, bylo vidět, že ani jeden tým nechce odejít ze hřiště poražen. Naneštěstí pro nás se štěstěna začala obracet spíše na hostující tým, soupeř potvrdil, že má zkušenosti z extraligy, trhl se nám na rozdíl nějakých šesti, sedmi bodů a koncovku si pohlídal.

Zakusili jsme tedy, jak chutná hořkost porážky, když jde o všechno. Nemáme si však co vyčítat. Zbývá říct snad jediné…třeba někdy příště.

Kompletní statistiky ze zápasu zde.

Jižní Supi – BK Pelhřimov  83:72

(15:18, 33:34, 58:52)

8.12.2019 – Praha

Po prohře, jako byla ta sobotní, se těžko hledá motivace do dalších zápasů, my se o tom hned v neděli dopoledne přesvědčili proti kvalitnímu týmu z Pelhřimova. Výsledkově to neznělo tak špatně, ale v porovnání se sobotou šlo z naší strany o úplně jiný zápas. Soupeř nás přehrával jedna na jedna, v útoku jsme byli zbrklí, chyběly nám základní věci, jako je správný pohyb hráčů bez míče a když už se kluci rozhodli najet, hned chtěli jít do zakončení, místo toho, aby se pokusili vyhodit míč na trojku a rozpohybovat soupeřovu obranu, která měla v první půli vcelku lehkou práci  Naštěstí se kluci do poločasu sebrali, zlepšili se v řešení herních situací a od třetí čtvrtiny už jsme to zase byli my, kdo udával tempo zápasu a dovedli zápas do vítězného konce. Sice nešlo o ůplně přesvědčivý výkon, ale i tak cenná výhra, minimálně pro naše mentální rozpoložení po sobotním zklamání.