Liga U17: Poslední domácí zápasy roku 2019

JS – BK Holice 61:104

(9:27 21:49 45:81)

Praha – 14.12.2019

V sobotu jsme na naší palubovce přivítali lídra naší skupiny, tým z Holic. Začátek zápasu nám hrubě nevyšel, absolutně se nám nedařila střelba, vůbec nám to nepadalo. Co bylo ještě horší, nechtělo se nám pracovat do obrany. Spojením obou věcí jsme rychle přešli do letargie a nedokázali jsme se vzchopit. Soupeř byl po celý zápas o třídu lepší a prokazoval větší nasazení. My jsme se dokázali „probudit“ až v poslední čtvrtině, kdy bylo o vítězi již rozhodnuto. Bohužel vlažný vstup do zápasu nás stál velkou ostudu, protože jinak se výsledek, ale hlavně náš výkon hodnotit nedá.

 

JS – Tesla Pardubice 79:74

(21:28 41:41 59:59)

Praha – 15.12.2019

K nedělnímu utkání jsme potřebovali nastoupit v trochu jiném rozpoložení než v sobotu, což se povedlo. Vstup do zápasu se nám vydařil, rychle jsme si vypracovali drobné vedení. Bohužel jsme se rychle uspokojili a od poloviny 1. čtvrtiny jsme začali kupit chyby v obraně. Ale totálně laciné chyby, které opět zaváněli odevzdaností a laxností, ale tak tomu úplně nebylo. Jen jsme nedokázali dělat dobře více věcí najednou. Druhá čtvrtina již byla podle představ. Kluci dobře pracovali v obraně, dokázali vytvořit tlak na hráče s balonem, spolupracovali. Zlepšená obrana se promítla i do klidu v útoku, kde jsme sice někdy zakončovali trochu na sílu, ale párkrát jsme zahráli i hezkou kombinaci. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat skóre zápasu.

Třetí čtvrtina by snesla i přísnější měřítko, opět jsme byli často nepozorní v obraně a nechali soupeři několik jednoduchých košů. Místo převzetí otěží zápasu jsme se se soupeřem tahali o každý bod. Zlom měl přijít ve 4. čtvrtině. Taky přišel, ale o dost později, než bychom si všichni přáli. Ještě v osmé minutě poslední čtvrtiny vedl soupeř o tři body, což v předchozích zápasech vrcholilo zběsilou hrou do koše a navýšením manka. Dneska to však bylo jinak. Poslední dvě minuty byly totálně v naší režii. Kluci přitáhli opratě v obraně a donutili soupeře k několika ztrátám, ze kterých jsme mohli jednoduše a pohodlně skórovat. Osmi body v posledních dvou minutách jsme převážili skóre na naši stranu a zápas vyhráli. Ač jsme nečekali, že to bude tak náročné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>