PP U13: začátek roku 2020 bez porážky

Jižní Supi – NBK 2007 35:13 (13:6; 6:4; 11:2; 5:1)

statistika NBK

První zápas v novém roce nás čekal v Dubči proti NBK 2007, který jsme v kvalifikační části PP U13 dvakrát porazili, ve druhém zápase téměř 60 bodovým rozdílem.  Díky lepšícím se výkonům a naší souhře jsme očekávali podobný průběh zápasu, ovšem zápas se nám vůbec nepovedl a radši na něj zapomeňme.

Jediné co nás může částečně těšit je pouhých 13 obdržených bodů, ale to je vše.

BA Radotín – Jižní Supi 42:58 (2:15; 15:9; 6:20; 19:14)

statistika Radotín

Druhý zápas jsme hráli v neděli na ZŠ Horáčkova proti Radotínu. Do zápasu jsme vstoupili přesně tak, jak jsme chtěli = na soupeře jsme vyvíjeli velký tlak v obraně a nutili ho ke ztrátám míče a my následně chodili do snadných zakončení, bohužel ne všechny situace jsme vyřešili správně a nevytvořili si daleko větší náskok.

Druhá čtvrtina, to byl marný boj proti  hráči soupeře číslo 1 nejen na dresu, ale i výkonem. Sám hráč Vaněček nám dal 13 bodů z obdržených 15, nikdo nebyl schopen ho ubránit. My jsme v útoku udělali spoustu chyb a zbytečných ztrát, kdy jsme se  snažili akce řešit příliš individualisticky.

Ve třetí čtvrtině jsme navázali na výkon z první a náš náskok do posledního dějství navýšili na 21 bodů.

V poslední čtvrtině nejprve soupeř snížil náš náskok na 18 bodů, my jsme mu k tomu pomohli jedním vlastním košem (totální nekoncentrovanost), pak jsme navýšili náskok až na 24 bodů , ale za poslední 2 minuty jsme již neskórovali a soupeř z našich zbytečných ztrát snížil na konečný rozdíl 16 bodů.

Jižní Supi – Sokol Kbely 61:56 (13:14; 12:16; 22:8; 14:18)

statistika Kbely

Poslední zápas víkendu jsme hráli proti nejsilnějšímu soupeři, avšak díky výbornému výkonu ve druhém poločase jsme zvítězili a víkend zakončili s bilancí 3:0 (což by asi po zápase s NBK nikdo nečekal).

Do zápasu jsme vstoupili  zle, v útoku jsme ztratili lehké míče v obraně jsme nebyli důslední a vůbec celý začátek byl hrozně laxní. Naštěstí pro nás soupeř netrestal naše chyby tak, jak měl, a nakonec si bral i první oddechový čas. Po něm navýšil skóre na 9:3 a timeout jsme brali my.  Kluky jsme povzbudili a přišlo zlepšení v obraně, začali jsme získávat míče a chyby soupeře trestat, ale pořád jsme ještě nebyli schopni ubránit hráče Pokorného. Nakonec jsme čtvrtinu prohráli 13:14, což byl pro nás „zlatý“ stav.

Ve druhé čtvrtině jsme již začali hrát lépe v útoku, snažili jsme si trpělivě vytvářet pozice a v celku jsme je úspěšně zakončovali. Bohužel stále se objevovaly situace, kdy jsme místo spolupráce volili neúspěšné individuální řešení, což vedlo ke zbytečným ztrátám. Všechny naše chyby nekompromisně trestal hráč Pavel Bašta, který nám dal všech 16 bodů soupeře. Konečný výsledek 30:25 po prvním poločase byl pro nás vzhledem k předvedené hře velmi uspokojivý.

Do druhé půle jsme udělali změny v sestavě, kdy jsme vyměnili Vojtu s Denisem, což se ukázalo jako dobrý tah. Denis ubránil hráče Pokorného ve 3. čtvrtině a ještě k tomu přidal sám důležité body. Vojta naopak pomohl zmírnit bodový příděl od Pavla Bašty ve 4. čtvrtině a na konci proměnil oba důležité trestné hody.

Ve třetí čtvrtině jsme Kbely jasně přehráli. Díky nátlakové hře jsme získali spoustu míčů, chyby soupeře jsme okamžitě trestali buď košem z nájezdu, nebo úspěšnými trestnými hody  (Matěj Košata 10/8). Po této periodě jsme šli do vedení o 9 bodů a to jsme ještě pár jasných šancí nedali.

Poslední čtvrtinu jsme hráli až do 6. minuty skvěle, trpělivě jsme si připravovali střelecké pozice, ty jsme úspěšně zakončovali, zlepšila se obrana Pavla Bašty a vedení jsme navýšili na 13 bodů. Následně soupeř snížil na rozdíl 8 bodů, ale my odpověděli  navýšením náskoku na 12 bodů a šlo se do koncovky.

Tam jsme udělali tři školácké chyby, kdy místo pokračování v trpělivé hře jsme chtěli okamžitě náš útok zakončit, nepovedlo se, ztráta míče a během chvilky jsme byli pouze +6. Následoval time out, důrazná domluva, abychom pokračovali v trpělivé hře. Po návratu kluci pokyny splnili, ačkoliv se nepovedlo úspěšně zakončit, tak jsme alespoň získali čas. Soupeři se ještě povedlo snížit  na 3 body, následoval náš útok, faul a naše úspěšné dva trestné hody a bylo hotovo 😉