Turnaj U11 – statečně až do konce

Soutěž našich nejmladších baskeťáků se přehoupla přes polovinu a naši svěřenci mohli znovu ukázat jejich zlepšení v trénincích. Bohužel kvůli vysoké marodce a účasti některých kluků ve Šmoulince za účelem zvýšení jejich herního vytížení byla víkendová sestava velmi zúžena a někteří si tak fyzicky sáhli až na své dno.

Jižní Supi – NBK 71:25 (23:12, 35:17, 55:19)

V sobotu se sešel opravdu nejnižší možný počet a vzhledem ke dvěma po sobě hrajícím zápasům nás nečekal jednoduchý den. Kluci ale hned do prvního zápasu vletěli jako správní supi a už od začátku začali diktovat tempo hry, skvěle bránili, běhali dopředu a nahrávali si do volných pozic – no prostě krása pohledět. Skóre se celý zápas postupně navyšovalo a až na jediného supa si každý dal koš.

Jižní Supi – USK Praha 33:49 (9:10, 14:21, 24:29)

Kluci potřebovali rychle nabrat znovu energii, protože je vzápětí čekal další, o poznání těžší soupeř. S chlapci z USK jsme prakticky celý zápas drželi krok, ale cítili jsme, že naši kluci už více bojují se svojí vlastní energií. Co je ale důležité, že zápas vůbec nevypustili a drželi naději až do posledních sekund. V závěru pak USK padlo pár těžkých střel, což utvořilo o tolik větší rozdíl, ale chlapci si zaslouží velkou poklonu od nás trenérů i přítomných rodičů.

Jižní Supi – BA Sparta 29:56 (11:8, 16:20, 26:38)

Nový den a magické číslo počtu hráčů se již rozrostlo na 11. Hned zprvu nás potkala nečekaná komplikace v podobě velkého zpoždění zápasů, čímž měl turnaj rychlejší spád. V tomto zápase se naši svěřenci setkali s agresivní, někdy až za hranicemi nepřípustnou obranou, která hráčům neumožňovala pohlednější basketbal. V tomto ohledu bohužel rozhodčí svou roli nezvládli. Avšak ani my jsme se nedokázali rychlostně vyrovnat našemu soupeři a když k tomu připočteme nespočet zahozených šancí, nepříznivý výsledek byl na světě.

Jižní Supi – BA Radotín 41:34 (17:5, 27:15, 38:23)

Potřebovali jsme chlapce nějak rychle namotivovat před posledním zápasem, protože už ani sil nezbylo mnoho. Trenéři se po poradě rozhodli trochu pozměnit sestavu, což se nakonec ukázalo jako vítězná strategie. Kluci už sice byli vlažní na nohou, ale dokázali skvěle číst hru a brát Radotínu balóny a rychle přecházet do protiútoků. Od první čtvrtiny jsme si nesli vysoký rozdíl, který se ale v té poslední začal zužovat, ale mladí supíci si vítězství pohlídali.

Po více jak polovině soutěže si tak nejmladší minižáci z tohoto víkendu odnáší celkový výsledek 2 výhry: 2 prohry a ukázali, že dokáží do každého zápasu vletět s nasazením, za což si zaslouží obdiv. Důležité je teď stále na sobě pracovat a zlepšovat se. Velký dík také patří rodičům, kteří své děti po celý víkend podporovali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*