Liga U19: Konec základní části

SAM Brno „B“ – JS 70:76

(8:20 29:40 49:56)

Brno – 11.1.2020

Tento víkend jsme odehráli poslední zápasy základní části. Vstup do zápasu byl dobrý, hned od začátku jsme nasadili velké tempo a správné nasazení. Projevilo se to i na skóre zápasu. Prvních 5 minut 1. čtvrtiny bylo naprosto v naší režii. Vytvořili jsme si 14 bodové vedení a všechno šlo, jak mělo. Do konce čtvrtiny jsme sice inkasovali 8 bodů, ale bylo jasné, že se soupeř nějak prosadí. Bohužel ve 2. čtvrtině jsme, s pocitem nedotknutelnosti, polevili. Čtvrtinu jsme sice prohráli pouze o bod, ale bylo jasně vidět ustoupení z tempa 1. čtvrtiny. Do poločasu jsme šli s příjemným 11 bodovým vedením, ale vše rozhodně nebylo růžové.

Druhý poločas byl špatný. Ve 3. čtvrtině jsme pokračovali ve špatném tempu 2. čtvrtiny a soupeř toho využil. Do 4. čtvrtiny jsme šli jen se 7-bodovým náskokem a bylo vidět, že soupeř nám to nedá zadarmo. První polovinu 4. čtvrtiny jsme odehráli slušně, dokázali jsme si opět vytvořit dvouciferný náskok a směřovali jsme k vítězství. Poté jsme zase polevili a zadělali si na pořádný průšvih. Nechali jsme soupeře snížit, a do koncovky zápasu jsme šli s náskokem pouhých 5ti bodů. Soupeř, který byl v laufu, zvyšoval tempo a minutu před koncem to bylo jen o bod a prohra byla na spadnutí. Závěr zápasu jsme dokázali zvládnout a pěti body jsme soupeře zlomili a nakonec vyhráli, ale byla to výhra s obrovskou výhradou.

 

SAM Brno – JS 97:61

(27:21 44:32 68:39)

Brno – 12.1.2020

Poslední zápas základní části jsme odehráli proti suverénu naší skupiny, SAM Brno. V prvním vzájemném zápase jsme dokázali odehrát skvělé utkání a chtěli jsme na to navázat. Nebo jsme o tom aspoň tak mluvili. Ale skutek utek. První poločas byl ještě dobrý, dokázali jsme se rvát, bojovat a soustředit se. Stál proti nám opravdu kvalitní soupeř, i tak jsme se dokázali jakž takž držet, a do poločasu jsme šli s 12-bodovým mankem, což nebylo nic strašného. Bohužel druhý poločas byl z naší strany totálně odevzdaný. Asi se nedá najít moc světlých momentů a výkonů. Konečné skóre zápasu o tom jednoznačně vypovídá.

Je důležité si uvědomit, že výkon v zápase nezačíná při předzápasovém rozcvičení, ale již na tréninku, a i předvečer zápasu. Nemůžeme chtít podat dobrý výkon, pokud večer před zápasem nedodržíme večerku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>