Liga U19: Vstup do play – out jako z hororu

BK Vlci Žďár – JS 82:76

(27:22 47:39 66:58)

Žďár – 25.1.2020

První čtvrtina byla z našeho pohledu velmi špatná, především v obranné fázi. Nebyli jsme schopní si správně rozebrat hráče a dostali jsme několik laciných košů z brejku poté, co jsme sami skórovali. Ani útok nebyl dobrý, vytvořili jsme spoustu individuálních chyb. Za první období jsme obdrželi 27 bodů, což mnohdy nepovolíme soupeři skoro ani za poločas. Ani ve 2. čtvrtině nepřišlo výrazné zlepšení a soupeř nás stále nachytával v nedbalkách. Poločasový rozdíl byl ještě milosrdný.

Vstup do 2. poločasu byl skvělý. Za 2 minuty jsme vyrovnali a vše vypadalo dobře. Opak byl však pravdou. Soupeř se zkoncentroval a 6 minut se oba týmy přetahovaly o vedení. Poté jsme si opět neodpustili výpadek a Vlci si vzali zpět poločasové vedení. V poslední čtvrtině jsme chtěli rozjet stíhací jízdu, ale k tomu nám chyběla kvalitnější koncovka. A když jsme 3 minuty před koncem prohrávali dvouciferným rozdílem, situace už byla složitá. Do konce zápasu jsme dokázali již jen snížit a Vlci si odnesli důležité vítězství.

 

SAM Brno „B“ – JS 72:64

(21:17 38:32 54:46)

Brno – 26.1.2020

Celý zápas by se dal shrnout do jediné věci: „Špatné soustředění se na zakončení“. Protože co jsme dokázali neproměnit, to mnohdy nedávalo smysl. Nedokázali jsme se poučit ze sobotního zápasu, a ač individuálních chyb nebylo tolik, přesto nebylo tempo, nasazení a soustředěnost na úrovni, na kterou jsme zvyklí. Celý zápas jsme tahali za kratší konec, ani jednu čtvrtinu jsme nedokázali vyhrát, a proto si i z Brna vezeme zaslouženou prohru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*