Liga U14: spánek, házená a šestky

Ospalý víkend

Ve dnech 1. a 2. února jsme odehráli dva venkovní zápasy proti Sokol Písek Sršni a BK Lions Jindřichův Hradec.

U14_jih_js_1

První den jsme se utkali velmi brzo ráno s Pískem a asi to bylo znát. Kluci nenastoupili do zápasu vůbec dobře, už při vstupu do haly rozcvičení bylo ospalé a nestálo skoro za nic a bohužel tomu tak bylo i na začátku zápasu. Soupeř, kterého jsme v posledním zápase málem porazili (těsná prohra 72:77), nám dal 37 bodů za jednu jedinou čtvrtinu a to se velmi těžce dohání, stav po první čtvrtině byl 37:10. Bohužel druhá a třetí čtvrtina se pořád nesla v podobném duchu a soupeř mohl s velkou pohodou dohrávat zápas, ačkoliv po celý zápas i přes velký rozdíl ve skóre nechával hrát své nejlepší hráče. Bohužel až v poslední čtvrtině se nám podařilo čtvrtinu vyhrát a to rovnou o 7 bodů, bohužel to už nic nezměnilo. Cíl v průběhu zápasu byl nedostat 100 a dostat se na 50 bodů což se nám podařilo, bohužel prohrát o 42 bodů s týmem, který jsme zápas před tím málem porazili, není vůbec dobrý výsledek.

Nejlepší hráči: Sojka 9 (výborné nasazení), Hager 9, Spudich 8

Skóre jednotlivých čtvrtin: 37:10, 22:11, 25:14, 10:17, finální skóre 94:52

U14_jih_js_2

Druhý den jsme hráli s papírově slabším soupeřem, kterého jsme poslední zápas porazili o skoro 30 bodů. I když se utkání odehrálo o něco později, než v první zápas (a to až v 15:30), očekávání, že kluci již nebudou ospalí jako den předtím se bohužel nenaplnilo a samotné rozcvičení opět stálo za starou bačkoru :-( Aspoň že kluci dokázali v neděli chytnout balón, což nám dělalo veliký problém v sobotním zápase. První čtvrtina byla identická jako den předtím, nedostali jsme tolik bodů, ale bylo to ospalé. Kluci se asi zalekli toho, že proti nám hrají vysocí hráči a podle toho první polovina zápasu vypadala. První čtvrtinu jsme prohráli 12:7 a zbytek zápasu se nesl v podobném duchu nízkého skóre, které by se pomalu mohlo rovnat házenkářskému utkání. Druhou čtvrtinu jsme se trošku probrali a přejeli jsme soupeře 14:8 ;-), ačkoliv soupeř si své nejlepší hráče nechal až do 3. čtvrtiny, takže kdybychom prohráli tuto čtvrtinu, mohli jsme se začít balit a jet domu.

U14_jih_js_3

Bohužel naše hra pořád byla velmi špatná… takže v poločase, kdy jsme vedli o pouhý bod 21:20 a na naši hru se nedalo koukat, přišla změna a kormidla se chytil asistent trenéra. V šatně bylo vidět, že kluci zápas vyhrát chtějí, ale to bohužel samo nestačí. Ve 3. čtvrtině nastoupila silná soupeřova sestava, ale kluci konečně zabrali a začali bojovat = už to nebyl jenom Sojkič, kdo do toho dával vše. Ačkoliv soupeř měl svou silnou sestavu, podařilo se nám naše veliké jednobodové vedení navýšit o jeden bod a už to byly celé dva body 30:32. Do poslední čtvrtiny oba týmy šly s tím nejlepším a hrál se velmi pro diváka „zajímavý zápas“, jelikož až ve čtvrté minutě soupeř dal jeden trestný hod a skóre bylo 32:31. V páté minutě se nám podařilo skórovat a navýšit vedení na 34:31, bohužel soupeř dokázal po třech minutách vyrovnat na 34:34 a zbývaly dvě minuty do konce zápasu. V 9. minutě se nám konečně podařilo zlomit zápas, začal to Vosolík se střelou z dálky na pomezí 3 bodové čáry, ačkoliv tam byl přešlap, na to navázal Spůďa s jednou šestkou a zápas poté ovládl mladý Hager. Taktika poslat Kristiána na trestné hody se vyplatila, soupeř již měl 5 faulů, došlo se pro dva fauly a ze 4 pokusů Kristián dal 3 a to už jsme měli pohodové vedení 5 bodů, což v tomhle zápase je ekvivalentní 3 gólovému vedení ve fotbale.

Nejlepší hráči: Hager 8 (FT 7/4), Škořepa 7 (výborná práce při doskoku a navázání kontaktu v dvojtaktu se ziskem faulu, FT 16/3),  Jeřáb 6

Skóre jednotlivých čtvrtin: 12:7, 8:14, 10:11, 5:8, finální skóre 35:40

Zajímavost: V tomto zápase jsme házeli dohromady 31 trestných hodů a proměnili 10, což je smutných 32%, Hager 7/4, Spudich a Rakušan 2/1, Sojka 4/1 a náš rekordman Marek Škořepa se postavil na trestnou čáru hned 16-krát za zápas a zaznamenal pouhé 3 body. Soupeř to měl 27/11 (41%).