Turnaj U11 – boj sami se sebou

O víkendu 7.-8. března čekal naše nejmladší supíky předposlední turnaj sezóny. Naše soupiska zase válčila s rozrůstající se marodkou i v průběhu víkendu. V zápasech jsme pak často ukazovali rozporuplné výkony…

Jižní Supi – Sokol Kbely 53:41 (10:2, 19:15, 39:25)

V sobotu jsme převzali pořadatelské otěže a již v o deváté ráno jsme zahajovali domácí turnaj. Po celý zápas byli kluci lepším týmem a o lepší výsledek nás nejvíce připravilo neproměňování vyložených šancí a laciné propadání v obraně, což pomohlo soupeři snížit náš náskok. Zápas jsme ale nakonec dovedli do vítězného konce.

Jižní Supi – BŠ Tygři Praha 16:106 (5:16, 8:56, 14:79)

Druhý zápas jsme odehráli v poledních hodinách a na některých klucích bylo vidět, že jsou hlavou ještě v restauraci. Tygři našim hráčům prakticky nedovolovali nic, často byl problém dostat se s balónem za půlku. Po dvou po sobě jdoucích timeoutech, kdy bylo našim svěřencům zdůrazněno, že mají příliš zbytečný strach a respekt k soupeři, se naše hra lehce pozvedla. Soupeř bohužel prokázal svoji kvalitu a celý zápas diktoval tempo hry a my jsme se jim hlavně rychlostně nedokázali vyrovnat. Zápas jsme ale statečně dobojovali, i přes ztráty ve vlastních řadách.

Jižní Supi – Sokol Dubeč 25:49 (7:10, 9:33, 19:41)

V neděli nás čekali soupeři z horní části tabulky, takže bylo zřejmé, že nás nebudou čekat lehké zápasy. Tomu ani nepomohla rozrůstající se marodka. Ačkoliv začátek zápasu vypadal z naší strany velmi ospale, dokázali jsme s Dubčí držet výsledkově krok a až na 2. čtvrtinu jsme s nimi hráli vyrovnaný zápas (nutno podotknout, že soupeř měl v nohách těžký zápas se Sokolem Pražským). Pokud bychom se vyhnuli zbytečným střelám z dálky a zaměřili se na proměňování jasných šancí z podkoše, mohlo se z naší strany jednat o výsledkově zajímavý zápas.

Sokol Pražský – Jižní Supi 70:24 (20:3, 31:9, 50:15)

Poslední duel jsme odehráli s domácím Sokolem Pražským a bylo vidět, že supíci už tahají za kratší konec. V útoku většinou hrál jeden hráč a zbytek se díval, co z balónem vymyslí, což pak leckdy vedlo k zoufalým střelám z dálky. Když si však kluci dobře v útoku balón půjčili, vznikly z toho pak pěkné akce. V obraně jsme pak v důsledku mála zbývajících sil často propadali v obraně. Vyzdvihl bych však bojovný výkon některých našich hráčů, kteří se do konce zápasu nevzdali a skákali po každém balónu.

Máme před sebou ještě poslední víkend a mnoho herních činností, ve kterých se musíme zlepšovat, ale nejdůležitější je, aby kluci nepřestali makat a aby se tím sportem bavili.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*