PRVNÍ ZÁPASY U13 V NOVÉ SEZONĚ – TURNAJ 5.9.2020

V sobotu 5.9.2020 jsme uspořádali na své domácí palubovce Sokola Petrovice turnaj U13 za účasti 4 družstev (Jižní Supi; Sokol Dubeč; Slavoj Český Brod a BK Velká Ohrada). Všechny zápasy se hráli na 4×8 minut čistého času, takže všichni hráči, kteří chtěli měl dost času si zahrát a ukázat se trenérům a přítomným divákům.

Z původní nominace 18 hráčů dorazilo na první zápas pouze 9 borců, ostatní se z pochopitelných i nepochopitelných důvodů nedostavili, na další dva zápasy nám dva borci přibyli bohužel jeden se už bez udání důvodu neukázal, bylo nás deset.  To nám bohužel znemožnilo vyzkoušet, to jsme měli v plánu, na druhou stranu někteří více vytěžování hráči si museli sáhnout hluboko do svých sil.

První zápas jsme odehráli proti známým ze Sokola Dubeč. Pokud jsme dodržovali pokyny, dávali si rychlé a přesné přihrávky a rychle se vraceli do obrany, kde jsme okamžitě nabírali své hráče, tak jsme byli schopni s Dubčí držet krok a hrát vyrovnané pasáže. Bohužel jsme měli ve hře výpadky, kdy jsme si dávali pomalé a nepřesné přihrávky, které nám soupeř sbíral, jak na běžícím pásu (zejména Filip Bartoš) a neomylně naše chyby trestal. My jsme v trestání chyb po celý turnaj až tak neomylní nebyli, spíše naopak.

Druhý zápas jsme sehráli s družstvem Slavoje Český Brod, který nikdo z nás neznal. Hlavní ztrátu ve skore jsme nabrali hned v první čtvrtině zápasu, kdy jsme se pokusili tým střídat po jednotlivých pěticích, tak jak požadují pravidla minibasketbalu. Od druhé čtvrtiny jsme začali hráče střídat podle pravidel basketbalu a hned jsme se soupeřem byli schopni držet krok.  Opět se potvrdilo, že pokud hrajeme podle toho co chceme, tak dokážeme předvádět pěkné akce, ale jakmile s tím přestaneme (předržování míče, pomalé přihrávky, pomalý návrat do obrany, …), pak nám takto vyspělý soupeř začne utíkat.

Poslední zápas jsme odehráli proti BK Velká Ohrada a podařilo se nám vyhrát o 6 bodů, ačkoliv při vší úctě k soupeři mělo být mnohem vyšší a bezproblémovější. Bohužel v tomto zápase jsme nedali spoustu 100% příležitostí a místo navýšení našeho vedení jsme nechali houževnatého soupeře náš náskok snížit, a my se museli třást o naše vítězství.

Kluky musíme pochválit za bojovnost, ve většině pasáží za velké nasazení a přístup k zápasům, někdy z toho pramenilo více chyb, ale ty se dají odpustit. Bohužel jsme udělali i spoustu chyb pramenící s laxnosti a nedůrazu, ty už se odpouštět moc nedají a musíme na jejich odstranění tvrdě pracovat. Největším problémem v celém turnaji bylo neproměňování našich šancí, které nás připravilo o lepší výsledky.