Liga U14: nelehký start

Po přípravných zápasech a turnajích se nám konečně rozjela liga mladších žáků U14. V ní si kluci stanovili sezónní cíl = postup do extraligy! Hned na úvod však nás čekal náročný víkend na západ Čech…

BK Klatovy vs. Jižní Supi 67:60 (19:12 39:28 52:46)

• Fauly: 19:27
  • Naše šestky: 23/8 (35 %)
  • Supí střelci: Koště 16 (2 trojky), Plutič + Vojta Lacina 8, Vojta Árvai 7 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Koště, 2. Pavlin, 3. Kiki (než se vyfauloval)
  • Highlight zápasu: náš comeback ve 2. poločase završený Koštěho trojkou, která nás dostala do vedení – to by v poločase čekal málokdo

Klatovy nás ničím nepřekvapily – tedy nepřekvapily nás trenéry… klasicky v U14 zalezly do zóny, z níž přecházely do brejků díky přehozům za obranu. V postupném útoku pak nadužívaly clon, včetně hraničních clon na rozběhlého obránce dva metry před půlící čarou. Nicméně překvapilo to naše hráče, kteří se do jejich pastí celou první půli chytali jak kapříci do sítí 🙁 V půli jsme tekli o 11 a domácí si neprostřídali jediného hráče, takže po změně stran mohli nastoupit v nejsilnější sestavě. Navíc se nám již v 17. minutě hloupě vyfauloval Kiki, který jako jediný dokázal efektivně překonávat domácí zataženou obranu…

Přesto jsme se ve třetí čtvrtině vrátili do zápasu a vyrovnali skóre. Domácí odskočili, ale evidentně jim docházely síly a zalézali v obraně stále hloubš. Díky výborné obraně celého týmu a důrazným obranným doskokům Pavlina Supi znovu vyrovnali a Matěj Košata nás dokonce trojkou dostal do vedení 55:52. V tu chvíli bylo jasné, že utkání rozhodne rozdílový hráč… a ten se bohužel našel na straně Klatov. Petr Žák byl náhle všude, sbíral naše naivně dlouhé přihrávky a sám buď skóroval, nebo nabízel spoluhráčům perfektní možnosti ke vstřelení koše. Zařídil šňůru domácích 13:0, na kterou již Supi bohužel nenašli odpověď a potřetí se do zápasu nevrátili. Nicméně smekám před hráči, jak se o výhru porvali – příště však musíme být chytřejší 😉

BK Domažlice vs. Jižní Supi 35:93 (17:22 23:51 29:72)

• Fauly: 20:28
  • Naše šestky: 20/11 (55 %)
  • Supí střelci: Kiki 24 (4 trojky), Vojta Lacina 19, Filip Bartoš 12 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Kiki, 2. Koště, 3. Vojta Lacina
  • Highlight zápasu: Kikiho střelba zpoza oblouku – zejména trojka v poslední vteřině, kterou posunul skóre na 22:17 a jakoby strhnul deku z našich ramen

Přes jednoznačný konečný výsledek se výhra nerodila lehce. Oslabený domácí tým od začátku nadšeně bojoval, zatímco my jsme nedokázali poslat na hřiště pětici, v níž by skutečně všichni byli ochotni těsně a poctivě bránit. Když se nám to konečně povedlo, dopouštěli jsme se hloupých chyb v útoku a nevážili si nabídnutých šancí. Výjimkou v tomto směru byli od začátku Kiki a Koště, kteří prostě celý svůj pobyt na hřišti hráli na 100%. Budiž to inspirací pro všechny hráče!

První čtvrtinou jsme se protrápili, Kiki nás nicméně na jejím konci nabudil trojkou a pak jsme se rozjeli. Jižní Supi konečně začali makat v obraně na plné obrátky, chodští bojovníci několikrát ani nevyhodili z autu a naše vedení začalo narůstat. Nebýt trestuhodného neproměňování tutovek zpod koše, mohli se Supi hned o prvním víkendu odměnit banány za stovečku… tak snad příště 😉

Poznámka: celý víkend nás trápilo neproměňování ložených situací zpod koše. Při vyrovnaném stavu v Klatovech šel dokonce dvakrát Jižní Sup zcela sám od půlky na koš, ale nedokázal proměnit jednoduchý dvojtakt. To není otázka nešikovnosti, ale nízké koncentrace a zbytečné nervozity. Zkuste to prosím ve svých hlavách změnit, jinak nám to bude i nadále prohrávat vyrovnané zápasy 🙁