Liga U15: Ústecký déšť

V sobotu 26.9. jsme odehráli venkovní zápas s BK SLUNETA Ústí n.L.

Po příjezdu do Ústí nás čekal krásný výšlap na tamní sídliště, které se nacházelo zhruba kilometr a půl do kopce a bohužel nám úplně počasí nepřálo, naštěstí jsme halu našli a začali se připravovat na další těžké utkání.

Na rozcvičku jsme měli krásnou hodinu a kousek, 20 minut před zápasem jsme si řekli co a jak v šatně a byli připravení do toho dát úplně všechno. Začínající pětice: Svoboda, Škořepa, Jeřáb, Spůďa a v čele náš kapitán Sojka. Avšak začátek zápasu se nesl ve stejném duchu jako předchozí 2 zápasy, nechali jsme si utéct začátek zápasu, to jsme se ujali vedení, po koši s faulem hráče s číslem 16 Marek Škořepa. Bohužel potom nás soupeř začal válcovat a za 6 minut si vybudoval slušný náskok 23:4 a to se už těžce dohání, ale najednou se kluci probudili a dali 8 bodů po sobě a poslední 3 minuty první čtvrtiny vyhráli 10:4. Bohužel jako začátek první čtvtiny pokračoval skoro celý zbytek zápasu. Druhá čtvrtina úplně stejná pohádka, soupeř dominoval začátek čtvrtiny, dělali jsme hloupé chyby, báli jsme se podržet balón, vzít to na sebe a zahazovali balón soupeři. Ovšem po tom, co dal svůj první koš náš kapitán Sojka, tak z něho opadl strach a táhl bodově celé družstvo a byl to jeden parádní nájezd za druhým a od 5. minuty druhé čtvrtiny jsme opět hráli vyrovnaný zápas. Ve 3. čtvrtině se soupeři podařilo dát nám nejvíce bodů za zápas a to 28, bohužel se nám nedařilo proměnit šance, kterých jsme si asi málo vážily, jelikož jsme zahodili spoustu bodů. Poslední čtvrtinu jsme začali dobře v obraně a byla to první čtvrtina, kde nám soupeř na začátku čtvrtiny neutekl, za 3 minuty 4. čtvrtiny to bylo 2:4 a šestky se nedařili proměnit jak nám, tak i soupeři, v 7. minutě nám protihráč s číslem 7 dal 3PT a my jsme odpověděli taktéž 3PT od našeho nejlepšího trojkaře Lukáše Svobody, který si zatím drží 1 3PT na zápas.

Sobotní zápas je obrovská škoda, soupeř měl kvalitní celý kádr, takže i když prostřídal, pořád tam měl 5 hodně kvalitních hráčů. Co mě mrzí ale je, že kluci až na výpadky hráli dobře, měli jsme velmi dobrou obranu, útočná fáze trochu pokulhávala, a to hlavně v pohybu hráčů bez balónu a zbavování se balónu (nesmyslné přihrávky, nejlépe soupeři přímo do ruky 1 na 0). Věřím, že bez těch výpadků, mohlo finální skóre být jiné, ale dopadlo to jak dopadlo a nesmíme v žádném případě opakovat tyto chyby a zlepšit jak útočnou fázi tak i obrannou. Měli jsme možnost si zahrát s jiným týmem, který nebyl o tolik vyšší než my a vidět, jak dokáže tým hrát rychle dopředu, protože při postupném útoku až na pár chyb v obraně soupeři se nedařilo zas tak úspěšně proniknout naší obranou, vypovídá o tom i ubránění 24 vteřin a celkem dost obranných doskoků hlavně od Spůďi. Jako tým to nebyl špatný výkon, bohužel málo hráčů, co to vzalo na sebe a nezbavovali se balónu, někdo se lépe vyspal někdo hůř, ale co je důležité, i když některým klukům to nešlo moc v útočné fázi, dělali všechno proto, aby to dohnali jinde!!

Finální skóre BK SLUNETA Ústí n.L. 94:42 Jižní Supu (27:14, 19:8, 28:12, 20:8)

Hráči zápasu:      Kiki i přesto, že se bodově zas tolik neprosadil 4b, v obraně byl jako lev, všude a chtěl. Taktéž dokázal výborně podržet balón a rozehrát.

Sojka po prvních 6 minutách zápasu, kde nebyl moc vidět dal první koš a od té chvíle to začalo, chytil slinu a padal tam jeden koš za druhým, v obraně super práce, komunikace a vůdcovství, jen trochu škoda u rozehry.

Hráči zápasu bodově: Sojka 13, Svoboda 7 (1 3PT), Spudich 6

Šestky opět těžce pod naším cílem, 3/16 – 19%, zajímavost je, že jsme na čáře trestného hodu byli více než soupeř.