Liga U14: uloupený kalich

Na státní svátek 28. 9. 2020 nás čekal další zápas ligy U14 v Táboře. Soupeř z města husitů neodehrál kvůli karanténě první dvojkolo a teprve dnes v soutěži začínal. Nemohli jsme tedy naprosto tušit, jaká je jeho síla. Vyrazili jsme do Tábora v plné sestavě a s odhodláním připsat si další výhru!

Medvědi Tábor vs. Jižní Supi 47:75 (10:23 24:37 37:61)

• Fauly: 13:16
  • Naše šestky: 22/8 (36 %)
  • Supí střelci: Pavlin 15, Koště 12, Kiki (1 trojka) + Kuba 9 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Kuba, 2. Koště, 3. Pavlin
  • Highlight zápasu: povedený eurostep Kuby Medveďa, kterým skóroval přes nejlepšího hráče soupeře a korunoval jím výborný výkon proti svým „jmenovcům“ 😉

Už z rozcvičení bylo zřejmé, že domácí tým potáhne hráč s číslem 15 Marek Volf. Ten hraje v lize staršího ročníku U15 za Sokol Písek a připisuje si průměrně 7 bodů na utkání (nám jich dnes nasázel celkem 30). Stála před námi tedy výzva tohoto hráče úspěšně pokrýt a nedovolit mu, aby se jeho nesporný basketbalový um plně rozvinul.

Po vyrovnaném začátku jsme díky rychlé a pestré hře soupeři odskočili na rozdíl 13 bodů. Náskok jsme ve druhé části hry navýšili až na 35:10. Pak však někteří Jižní Supi nejspíš podlehli dojmu, že je hotovo a jde jenom o to dát si další košík. Volf se vrátil na hřiště a porazil netakticky a sobecky hrající Supi ve zbytku čtvrtiny 14:2!

Po změně stran jsme chtěli maximálně využít toho, že soupeř v souladu s pravidly nemohl ve třetí čtvrtině svého lídra nasadit. Zejména trio našich nejlepších hráčů v utkání (Kuba + Koště + Pavlin) posouvali skóre na naší straně. Když pak Pavlin dokázal v závěrečné části hry domácí hvězdu několikrát ubránit, naše cesta k vítězství byla neodvratná.

Některé naše hráče stále trápí velmi špatné návyky z minižákovských let. Nemá smysl být konkrétní, s klukama se o tom bavíme dlouhodobě a sami moc dobře vědí, co dělají špatně. Nyní je pouze na nich samotných, zda to budou chtít změnit a posunout svou hru na vyšší level…