První víkend U17: Bylo to dobrý. Dost dobrý

Že si hned první hrací víkend odkaučuju kluky U17 v lize, mě ani ve snu nenapadlo. Ale čínský virus a seminář trenérů nedali Pandovi a Milanovi možnost užít si skvělý víkend v Jindřichově Hradci a Jihlavě.

BK Lions Jindřichův Hradec – Jižní Supi 61:66

Jindřichův Hradec rozhodně nebyl na začátek soutěže jednoduchý soupeř. Náš nový tým čekalo těžké utkání a od začátku bylo jasné, že se bude hrát ve vysokém tempu s agresivní obranou, kde si soupeři nedají nic zadarmo. Byl to fakt hezký basket. Skvěle se uvedl ve své premiéře za Supy Tomáš (19b), Johny potvrdil, že bude lídrem týmu, a nováčci Čápa, Filip, Vojta a Matěj se rozhodně neztratili. Nikdo z týmů nevedl více než o 8 bodů a bylo jasné, že koncovka bude dramatická. A tu jsme zvládli lépe než domácí. Nerozklepaly se nám kolena, kluci si věřili, a tak si mohli po utkání zakřičet v šatně svůj oblíbený pokřik. Ten basket mě bavil a naši fanoušci byli spokojení, byť jejich kardiovaskulární systém prošel v závěru utkání solidním zatěžovacím testem. Po nadšeném výkonu celého družstva jsem se fakt začal těšit do Jihlavy.

BC Vysočina  Jižní Supi 56:71

Na nedělní utkání jsme zajeli do Jihlavy, kde nás čekal zkušený a silově vybavený soupeř. Z předchozích utkání jsme věděli, co nás čeká, a na předzápasové poradě si jasně určili, kdo bude bránit klíčové hráče soupeře. Do utkání jsme vstoupili pohodovou Christosovou trojkou a najednou jsme si mysleli, že ono to půjde … Chyba lávky. Jihlava šňůrou 10:0 získala náskok hned v úvodu a my měli co dotahovat. A takové šňůry se vlastně táhly celým zápasovým příběhem jako zlatá nit. Zlepšenou obranou jsme do konce první čtvrtiny stáhli náskok na 2 body. Ve druhé čtvrtce se hrálo nahoru dolů do 6.minuty, kdy jsme prohrávali 26:21, ale pak přišlo utažení šroubů v obraně a naše šňůra 16:0 znamenala vedení v poločase o 11 bodů. Bylo jasné, že domácí nedají kůži zadarmo a druhý poločas bude hodně záživný. A byl. do poslední čtvrtky jsem nastupovali s dvoubodovým deficitem. Pořád jsme si říkali, máme na to, nevěsit hlavu, když budeme makat v obraně, vyhrajeme. A to se stalo. Čtvrtá čtvrtina byla o naší fantastické obraně nejlepších hráčů Jihlavy a z toho pramenil náš skvělý výkon v útoku. Domácím jsme dovolili dát první koš až v 9.minutě, kdy jsme již vedli o 19 bodů a v pohodě dovedli zápas do konce.

Zapomněl jsem na nejlepší hráče. No on to totiž byl celý tým, každý, kdo byl na hřišti makal na 100%. Ale pár jich vyberu:

1. obrana: Kuba, Christos, Johny – rozdělili si oba klíčové hráče Jihlavy a nedali jim ani centimetr zadarmo, skvělý a klíčový výkon.
  2. Doskok: Vojta, Johny, Tomáš, Kuba – Vojta ukázal, že občas dokáže mít letecký den a pak není balon pod košem, na který by nedosáhnul.
  3. Útok: Christos, Tomáš, Čápa – balon lítá, hráči lítaj, to se to pak hraje. A to se i nasypou 4 trojky za sebou. A nebo Christos jich nasype rovnou 5.