Liga U15: Not bad!

Bohužel pro nějaký čas opět poslední zápasy jsme o víkendu sehráli poprvé letos v domácí hale (bohužel bez „domácí“ atmosféry): první den s TJ Sokol Kbely a v neděli s USK Praha, opět silní soupeři a veliký kus práce před námi. O víkendu jsme byli posilněni hned 3 hráči z o rok mladší kategorie.

První den jsme měli sraz v hale již ve 14:00, abychom připravili všechny věci a pořádně se před nadcházejícím utkání připravili. 20 minut před začátkem zápasu jsme šli do šatny, kde jsme si řekli, jakým způsobem budeme hrát a co jsou naše cíle v zápase. Bohužel opět jsme si nechali utéct začátek zápasu a po 3 minutách soupeř vedl už 11:2, pak ovšem se probral hráč s číslem 10 Vojta Vosol a nejdříve dal koš s faulem a ihned na to další koš, bohužel trestný hod neproměnil, do konce čtvrtiny Vojta Vosol přihodil další koš a už byl za první čtvrtinu na 6 bodech z 9 týmových. Bohužel konec čtvrtiny nám utekl a soupeř nám naházel 6 dalších bodů, konec první čtvrtiny 9:26. Druhá čtvrtina v útočné fázi se bohužel moc nezměnila, kluci měli špatný pohyb jak bez balónu, tak i s balónem a málo kdo si řekl o balón, bohužel opět to v útočné fázi bylo hrozně zmatečné. V druhé čtvrtině kraloval hlavně Marek Škořepa, který dal 2/2 trestné hody a přidal jeden koš. V 2. čtvrtině jsme opět přidali 9 bodů a soupeř 22. Ačkoliv ve 3. čtvrtině soupeř začal dominantně, tak druhá polovina 3. čtvrtiny byla naše a mladý sokolík Vojta Jeřáb si dal pěknou 3PT, i když nám soupeř utekl na začátku čtvrtiny, konec jsme dohrávali 14:17. V poslední čtvrtině se probral náš MVP hráč tohoto zápasu Lukáš Svoboda a nejen, že bojoval, nejen, že chtěl každý balón a nedal soupeři nic zadarmo, přidal k tomu ještě 2 x 3PT a během 1 minuty zaznamenal 8 bodů a to jen díky zlaté ruce a ohromné bojovnosti.

Jižní Supi x TJ Sokol Kbely 32:65 (9:26, 9:22, 14:17, 13:22)

Nejlepší hráč

Lukáš Svoboda, jak bodově, tak i na hřišti hlavně v poslední čtvrtině. Houževnatost, bojovnost a koše, tak bych popsal Lukáše ze sobotního zápasu.

Nejlepší hráči bodově

Svoboda 12 (2 3PT), Vosol 8, Jeřáb 7

Šestky

8/22 (36%) což je veliká bída – a ještě větší je, že to jsou naše nejlepší šestky za celou sezónu 🙁

Druhý den jsme hostili velmi velmi silného soupeře USK Praha, který prohrál o pouhých 5 bodů s Pardubicemi (ti nám dali v sezóně nejvíce košů), takže jistý respekt jsme před zápasem měli. Kluci byli namotivováni z předzápasové porady a taky chtěli ukázat, co v nich je (škoda, že to není častěji) – když už se jednalo o poslední zápas na dlouhou dobu… a šlo se na hřiště. Poprvé za sezónu se nám podařilo nezaspat začátek a tomu odpovídal stav na konci první čtvrtiny 8:15 (škoda úspěšnosti trestných hodů, protože v první čtvrtině jsme to měli 0/6 a v aktuálním stavu utkání by i těch 50% – což je cíl pro tuhle sezónu, udělalo veliký rozdíl). Druhou čtvrtinu se nám lehce probral hráč s číslem 14 Jan Bednář, ale bohužel i tak to nebylo ono a bylo tam hodně ztrát a nepřesných přihrávek, ale nic, na čem by nešlo zapracovat, k tomu náš nejlepší trojkař opět přidal trojku a druhou čtvrtinu jsme završili 11:20 a do druhé poloviny jsme šli s hratelným skóre 19:35. Bohužel 3. čtvrtina rozhodla definitivně o výsledku, nastal opět obrovský zmatek v útoku a i v obraně, nikdo nechtěl balón, bylo to často zakončení v 15. sekundě po 1. přihrávce a celkový špatný pohyb a bohužel jsme 3. čtvrtinu prohráli 2:17. Poslední čtvrtinu jsme opět zlepšili pohyb v útočné fázi a začal úřadovat náš kapitán Sojka a byl to koš za košem a díky tomu a lepšímu pohybu a nahrávkám jsme ji dokázali vyhrát 17:13.

Jižní Supi x USK Praha 38:65 (8:15, 11:20, 2:17, 17:13)

Matěj Sojka, bojovnost heart over size!

Sojka 10, Bednář 8, Svoboda 5

Šestky

3/13 (23%)

Díky našemu hlavnímu trenérovi máme možnost se podívat na statistiky hráčů ve střelbě, ztrát a počtu přihrávek v útoku, střelba je bez šestek, pouze z pole/3PT, dohromady jsme měli 27 ztrát. Rád bych to porovnal s jediným týmem, který si dělá v naší skupině statistiku a to jsou Pardubice, kromě zápasu se Sokolem Pražským, kde Pardubice měli 40 ztrát, tak to bylo vždy méně než my a to s porovnáním v počtu košů a držení balónu není úplně dobré, máme příliš mnoho ztrát a budeme muset zapracovat i na tomhle.