Liga U14: povedená rozlučka s diváky

Poprvé jsme se v lize U14 představili doma… a potvrdilo se, že Supí tvrz se soupeřům dobývá těžko! Před početnou diváckou kulisou jsme nedali své peří zadarmo, připsali si dvě důležité výhry a potěšili oko rodičů, kterým se díky koronavirové pauze bohužel zase nějakou dobu neukážeme 🙁

Jižní Supi vs. Loko Plzeň 65:50 (17:12 37:19 51:39)

• Fauly: 20:25
  • Naše šestky: 27/7 (26 %)
  • Supí střelci: Adam 19, Pavlin + Koště 11, Kiki 8 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Adam, 2. Kiki, 3. Filip Lázňovský
  • Highlight zápasu: dva důležité zisky Filipa Lázňovského a Kikiho v klíčové chvíli zápasu, kdy Plzeň snížila rozdíl ve skóre pod 10 bodů (55:47)

Nádherný žákovský basketbal, který se musel líbit všem přítomným! Plzeňský tým táhnou především hráči mladšího ročníku 2008, ti však patří ke špičce republiky. Supi se chtěli doma rodičům předvést v nejlepším světle, zdravě se namotivovali a od začátku mírně vedli. Hráči soupeře nám to malinko usnadnili tím, jak občas až příliš důsledně dodržovali správné návyky (díky čemuž někdy volili přihrávku ve chvíli, kdy již mohli jít sami do koše). Bodově do poločasu na naší straně řádil zejména Adam, na kterého menší hráči Plzně obtížně hledali zbraň.

Po změně stran přišla klíčová pasáž hry. Plzeň ještě vystupňovala své tempo, párkrát nás potrestala za laxní rozehrávku a my jsme začali trochu plašit a lámat utkání rádoby spasitelskými akcemi. Na více než 12 bodů se však hosté nepřiblížili a v poslední čtvrtině si již velmi dobře hrající Supi cenné vítězství pohlídali.

Můžeme být tedy spokojeni se dvěma body do tabulky, s předvedeným výkonem plným nasazení a touhy po výhře a obecně s vysokou kvalitou zápasu (na té se shodujeme s trenérem Plzně – viz report na webu Lokotky). Díky moc soupeři, který k super zápasu valnou měrou přispěl. Rozhodně však nemůžeme být spokojeni s úspěšností šestek – 26 % je hluboko pod hranicí trapnosti 🙁 Díky Milanovi Horákovi máme z utkání technický zápis, kde se každý může podívat, jak si vedl…

Jižní Supi vs. BK Beroun 75:46 (26:12 38:21 57:32)

• Fauly: 28:25
  • Naše šestky: 24/7 (29 %)
  • Supí střelci: Pavlin 17, Adam 14, Jura + Vojta Árvai 9 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Pavlin + Adam, 2. Vojta Árvai, 3. Jura Polák
  • Highlight zápasu: výkon Jury Poláka, který svou bojovností probudil naši až příliš profesorsky hrající základní sestavu

Očekávali jsme slabšího soupeře než o den předtím. Zároveň jsme také chtěli dát větší herní prostor klukům, kteří proti Plzni příliš mnoho minut nenasbírali. Proto jsme také zvolili odlišný koncept střídání passarelle a ve druhém poločase mohli na hřiště vyslat kohokoliv.

Upřímně to však nebyla žádná velká hitparáda. Naše základní pětka hrála mdle, nedůrazně, jako by se to snad mělo vyhrát samo… až příchod nové krve nastartoval naši hru na vyšší obrátky a dokázali jsme Berounu odskočit do pohodlného vedení, které snížil až ke konci zápasu po našem mohutném prostřídání.

Všichni Supi dnes dostali přes 10 herních minut. Jak ukazuje technický zápis (díky Milane), někteří je zatím neumí efektivně využít – na ligu jim chybí rychlejší nohy, rychlejší rozhodování a trocha toho důrazu. Záměrně říkám zatím – pokud budou tvrdě makat a plnit v zápasech své role pro tým, mají všichni slušný potenciál 😉