Liga U17: První domácí zápasy a bilance 4:0!!!

Supí kadeti o víkendu 3. – 4. 10. 2020 přivítali (poprvé) na domácí palubovce týmy z Brandýsa a Poděbrad. A rozhodně se bylo na co dívat…

JS – BK Brandýs n. L. 85:75 (26:19, 53:36, 64:57)

V sobotu nás čekal soupeř, dělící se s námi o průběžné první místo naší skupiny. Zároveň šlo o poslední hrací víkend s diváky, kteří si to nenechali ujít a dorazili v hojném počtu.

Do zápasu jsme vstoupili relativně dobře, ač nás soupeř hned od začátku trápil výbornou střelbou za 3 a dobrou nátlakovou obranou. Kluci tlak ustáli a až do poločasu se dařilo průběžně navyšovat náskok. Fungovala týmová obrana, doskoky kluci sbírali v obraně i v útoku a dařilo se nám přehrávat hráče 1v1. O poločase tedy svítilo na tabuli skóre v náš prospěch, +17. V šatně jsme si řekli, že chceme zlepšit pohyb v útoku, komunikaci a dále navyšovat náskok. Bohužel naše sestava byla okleštěna o Tomáše Pietsche a Lukáše Svojtku, kteří si přivodili lehká zranění.

Jenže ouha…soupeř se nehodlal vzdát tak snadno a do druhého poločasu vlétl jak uragán. Najednou jsme všude byli pozdě, nevěděli, co dělat v útoku, prostě absolutně vypli hlavy. Je jen veliké štěstí, že se nám podařilo udržet aspoň nějaké vedení a mohli se připravit na tuhý boj do poslední čtvrtiny. V té byl k vidění tvrdý, rychlý basket, kdy se oběma týmům dařilo v útoku, v obraně to ovšem trochu drhlo. Také se krásně ukázal charakter hráčů, kdo chce na hřišti odmakat všechno na 100%, kdo dokáže hecovat z lavičky…Zápas jsme si nakonec dokázali pohlídat, jen škoda, že nám soupeř dal na konci pár laciných košů.

Po zápase jsme si řekli, že je rozhodně potřeba zlepšit spacing v útoku, komunikaci v obraně a HLAVNĚ, plnit pokyny trenérů a u každé situace zapojit hlavu.

Statistiky ze zápasu:

JS – Basket Poděbrady 97:45 (24:13, 48:23, 70:33)

Druhý den nás čekalo trochu jiné utkání (aspoň podle statistik). Nicméně, kluci z Poděbrad nám ukázali, že se jen tak porazit nenechají, a že nás to bude bolet. My museli pozměnit nominaci kvůli bolístkám a vypůjčit si znovu Vojtu Hajiče, který jinak hraje na Sokola Pražském, aby nás bylo aspoň přijatelných 9. Plus Čápa s Matějem hráli po téměř dvou týdnech bez tréninků… Takže, první čtvrtka byla z našeho pohledu taková ospalá a co nás ,trenéry, mrzelo ještě víc, kluci opět nechali hlavy doma. Pomohl jeden důraznější time-out a press od půlky a najednou z toho byla šňůra 12:0. Ač se soupeř snažil a opravdu nám nedával nic zadarmo, kluci se rozehráli (a rozstříleli) a začalo to pro nás vypadat dobře. Zejména bych chtěl vyzdvihnout útočné doskoky Vojty Janoty, který se evidentně ráno probudil jako Dennis Rodman. Soupeře jsme přeskakovali, přehrávali a moc prostoru na hřišti jsme jim nenechávali.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu (samozřejmě jsme si v šatně důrazně řekli, že se nebude opakovat sobotní třetí čtvrtina) a takhle to šlo až do konce. Konečně se začalo přemýšlet nad herními činostmi a zkoušeli jsme si věci, které nám v sobotu tolik nešly. Jediná věc, co nás může mrzet je, že jsme nedali tu 100…

Celkově víkend hodnotím kladně, pro nás, trenérské duo Panda/Milan, to byla premiéra, kluci se také pořád ještě sehrávají. Všichni předvedli výborný výkon, co se nasazení týče. Samozřejmě je co zlepšovat, mimo jiné naše žalostné trestné hody (48%, 57%). Také je potřeba, aby kluci začali brát basket i z taktické stránky věci a ne jenom jako „mám míč, tak hurá do koše“.