První turnaj PP U13 10. -11.10.2020

O víkendu 10.-11.10.2020 jsme ještě stihli odehrát za zavřenými dveřmi  první kvalifikační turnaj PP U13. Čekali nás dva zápasy se silnými celky a jeden zápas jsem předpokládali se  soupeřem na naší úrovni. Tyto předpoklady se do puntíku potvrdily, pouze byla smůla, že s Vyšehradem jsme  hráli až poslední zápas víkendu.

USK Praha – Jižní Supi 90:6 (26:00; 56:4; 76:6)

První čtvrtina se nám vůbec nepovedla a na počátku to vypadalo na hrozný debakl. Nebyli schopni jsme se uvolnit, přihrát si míč a v podstatě dostat se na naší útočnou polovinu. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili, jako uragán, dali jsme první koš, měli několik šancí a stříleli trestné hody, bohužel jsme měli problém s jejich proměňováním.

V druhém poločase jsme již nehráli špatně, soupeře jsme udrželi na 30 bodech, jsme se už dostávali do střeleckých šancí, ale povedlo se nám proměnit pouze jednu.

BŠ Tygři Praha – Jižní Supi 84:10 (19:2; 45:2; 65:4)

Druhý den jsme začínali opět od 9:00 , ale bez dvou hráčů základní rotace, tím pádem jsme měli na střídání do každé pětky pouze jednoho hráče.

Stejně, jako v zápase proti USK, jsme se v určitých pasážích potýkali se základním problémem, nebyli jsme schopni se uvolnit a přihrát si míč. Jakmile jsme se do hry dostali, pak jsme byli schopni tvořit si střelecké pozice a šance a zahráli jsme pěkné akce, bohužel opět, jako celý víkend nás trápila efektivita.

V tomto zápase nás ještě srážel obranný doskok, soupeř si tím vytvořil spousta dalších střeleckých šancí.

Jižní Supi – Sokol Vyšehrad 37:38 (12:8; 22:18; 31:26)

V posledním zápase nás čekal Sokol Vyšehrad, který jsme chtěli porazit a byli jsme k tomu velmi blízko. Před zápasem jsem měli obavy, zda kluci v zúžené sestavě vydrží se silami.

První čtvrtinu jsme dokázali vyhrát o pouhé 4 body, ačkoliv jsme měli dostatek šancí na to, abychom vedli  minimálně o bodů 10.  V celém zápase nám povedlo spoustu velmi pěkných akcí, bohužel spoustu jsme trestuhodně zahodili. Ve druhé čtvrtině jsme očekávali, že naše produktivnější sestava náskok navýší, ale nakonec jsme byli rádi, že rozdíl ve skóre zůstal stejný.

Druhý poločas už byl především boj s naší nervozitou a únavou proti čerstvému soupeři. Ve polovině třetí čtvrtiny se dokázal soupeř dostat do jednobodového vedení, ale díky vůli a nasazení  se  nám povedl náskok navýšit na 5 bodů.

Poslední čtvrtina byl boj do poslední vteřiny o vítězství, bohužel Vyšehrad 1 bodový náskok udržel i proti našemu odstřelování jeho koše v posledních 17 vteřinách. Měli jsme asi 7 pokusů, ale ani jeden se neujal.

V tomto zápase nás kromě neproměňování vyložených střeleckých pozic, trápila obrana, zejména postavení bránícího hráče, kteří se nechali velmi snadno přehazovat a soupeř narozdíl od nás své šance dal.

Turnaj nám ukázal, že pokud kluci chtějí a dělají to co mají, pak jsou schopni částečně držet krok se silnými soupeři a soupeře typu Vyšehradu dokonce přehrávat. Naší hlavní slabinou je naše efektivita a tu musíme do příštího turnaje zlepšit,  bohužel nikdo neví, kdy to příště bude.