Šmoulinka aneb turnaj nejmladších Supíků

Naši nejmladší Supi přivítali na svatého Václava své soupeře na palubovce petrovické sokolovny. Bohužel se nedalo mluvit o výhodě domácího prostředí, jelikož většina Supíků zavítala do hnízda jejich mateřského klubu poprvé.

Po aklimatizaci na nové prostředí jsme se pustili do zápasu s dívčím klubem z Nuslí. Na průběhu hry bylo jasně vidět, že v týmu hostů některé hráčky již určité zkušenosti s basketbalem měly. Pro nemalý počet členů Supí přípravky se jednalo o jejich úplně první zápas a obraz hry tomu pochopitelně odpovídal. Soupeři jsme podlehli 10:52, ale je velmi důležité podotknout, že navzdory nepříznivému skóre nasazení a nadšení Supíků se drželo po celou hrací dobu na velmi vysoké úrovni.

Po dvouhodinové pauze, při které jsme měli možnost pozorovat soupeře a inspirovat se od nich, jsme nastoupili proti HB Basket, zvanému „Hábéčko“. Toto měření sil bylo od počátku utkání vyrovnané a atmosféra v hale tomu odpovídala. Diváci i samotní hráči oslavovali nadšeně každý koš a v závěrečné nervy-drásající koncovce jsme vybojovali cenné vítězství 23:18.

Čekal nás pak ještě souboj s děvčaty z Brandýsa nad Labem, které měly ještě více basketbalových zkušeností než Sokol Nusle. Přesto jsme se ale nenechali zastrašit a vstoupili do zápasu s hlavou patřičně vzhůru. Během prvních pár minut jsme předváděli na hřišti vyrovnaný souboj. Bohužel si potom hosté zase vzpomněli, co všechno již umí a po chvíli začali svoje schopnosti využívat. Výsledek 10:69 není ale zdaleka tak ostudný, jak se může na první pohled znát, protože jsme nastoupili proti mnohem zkušenějšímu soupeři a snažili se až do závěrečného písknutí.

Ráda bych ještě dodala, že celý turnaj byl provázen velkou podporou diváků, kterých dorazilo opravdu mnoho.

Děkujeme a dorazte zas!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*