Liga U15: proti favoritům skupiny bez šance

Pokračování ligy U15 svedlo naše cesty s absolutními favority naší skupiny = USK a Pískem. Mohli jsme se tedy těšit na to, co nám Jižní Supi předvedou v zápasech, do kterých vstupují v roli jasných outsiderů a v nichž nemají co ztratit…

USK Praha vs. Jižní Supi 75:38 (22:10, 45:17, 60:28)

• Fauly: 12:19
  • Naše šestky: 9/3 (33 %)
  • Supí střelci: Trezor (1 trojka) a Dominik 7, Wojciech a Plutič 6 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Plutič, 2. Trezor, 3. Dominik

Do USK od nás před sezonou přestoupil Pavlin Bašta, tak jsme byli zvědaví, jak mu to na Folimance jde. My jsme si řekli, že se musíme od první vteřiny rvát o každý balon a míče si pořádně vážit. To se nám celou první čtvrtinu dařilo dodržovat, bohužel druhá čtvrtka se nám příliš nepovedla. Nechávali jsme se natlačit do lajny, kde jsme se chytali do soupeřových zdvojovacích pastí… navíc se po pouhých pár minutách hry zranil Adam Vomastek, takže jsme druhou část hry ztratili 7:23 🙁

Po změně stran se náš výkon o poznání zlepšil. Jižní Supi začali hrát odvážněji do koše a především důrazně a tvrdě v obraně = prostě tak, jak se to dnes nosí (a pokud chceme být konkurenceschopní, tak se tak musíme nosit také). Celý druhý poločas jsme dokázali býti favoritu důstojným soupeřem a z Folimanky mohli odjíždět s pocitem slušně odvedené práce a také s přijatelným výsledkem.

Jižní Supi vs. Sršni Písek 51:131 (15:39, 26:73, 37:107)

• Fauly: 22:27
  • Naše šestky: 37/17 (46 %)
  • Supí střelci: Koště 13, Méďa a Plutič 8 … kompletní stats na webu ČBF
  • Nejlepší Jižní Supi: 1. Koště, 2. Méďa, 3. Wojciech

Písek byl trochu jiné kafe než USK – připomněli nám válec, kterým nás přejel v červnovém přáteláku Brandýs. Sršni byli bez výjimky narostlí jako hráči U17, osvalení a neskutečně důrazní. Tímto důrazem na hranici pravidel podpořili svou nezpochybnitelnou basketbalovost… a protože my jsme hodní kluci a oba rozhodčí tvrdost připustili, dostávali jsme od první minuty na frak.

Určitě bychom měli vyzvednout výkon těch Supů, kteří se soupeře nezalekli a rvali se s ním o co nejlepší výsledek. Po rozpačitém začátku se k velmi dobrému výkonu rozehrál Méďa, neohroženými nájezdy svou nominaci na reprezentační kemp potvrzoval Koště a přes bolest po tvrdém faulu bojoval do samého konce poslední dobou výborně hrající Wojciech. Zejména tito tři a neúnavný hecíř Plutič snad ukázali ostatním cestu, jak se rovnat se sebelepším soupeřem!