ruzne_jizni_sup_logo_oldJižní Supi vznikli v září 2009, kdy náš Headcoach Vojtěch Svoboda založil na pražském Jižním městě tým kolem svého staršího syna. Původně nebylo naším záměrem založení celého klubu, pročež jsme vznikli jako přípravka Sokola Pražského, který patří již dlouho k nejlepším mládežnickým basketbalovým klubům v ČR.

Název „Jižní Supi“ vznikl právě při prvním přátelském zápase proti bratrům Sokolům, kdy na jejich fandění „Sokol, Sokol!“ reagovala naše lavička (za našeho jasného vedení ;-)) spontánním pokřikem „Supi, Supi!“ A protože jsme z jihu Prahy, označení Jižní Supi nám již zůstalo a postupně se díky našim výkonům a výsledkům stalo uznávaným pojmem v českém mládežnickém basketbale.

K našemu nejstaršímu teamu (původně ročník 2000) se postupně přidávaly mladší a mladší kategorie, takže dnes již můžeme směle Jižní Supi označit za mládežnický klub, v němž momentálně trénuje více než stovka chlapců z ročníků 2001 – 2011, o které se stará tým celkem 13 trenérů (5 z nich disponují trenérskou licencí B). Jsme pravidelným účastníkem pražských soutěží minižactva a v některých ročnících konkurujeme také špičkovým republikovým družstvům. Ve své sbírce máme prozatím 6 medailí z pražských soutěží a 4 medaile ze soutěží celorepublikových…

V roce 2014 se Jižní Supi sice probojovali na mistrovství České republiky, dle regulí ČBF se ho však mohl zúčastnit pouze jeden tým z klubu Sokola Pražský (tedy naše „Áčko“). Po vzájemné dohodě jsme tedy přešli pod vlastní klub, BSK Fénix Modřany, kterému šéfuje jeden z našich trenérů Miloslav Musil a v němž mají naši odchovanci možnost přejít do družstva mužů hrajícího nejvyšší pražskou soutěž. Pevně věříme, že kombinace silných ptáků fénixe a supa bude naše soupeře budit ze sna také v nadcházejících sezónách!