Monika Mejdrechová | | U14 | U11 dívky | Přípravka | U12 dívky | U13 dívky | U11 | U12 | U13 | U15 | U17 | U19 | Klub | U17 B

Druhý ročník Dnu s basketbalem obohacen o besedu s hráčkami

Dvě hřiště obsypaná dětmi, hemžení na atletickém oválu i v sokolovně přes ulici. Sportovní klub Jižní Supi přichystal v areálu ZŠ Petrovice a Sokolovně akci Den s basketbalem, letos již podruhé.

Letošnímu ročníku Dnu s basketbalem jsme vyhradili již dubnové odpoledne. Přestože nebylo nejtepleji, akce se zúčastnilo nad 300 dětí a letos nás dokonce přijela navštívit i Česká televize, se svým programem Zprávičky.


První část akce byla věnována školám, kdy opět děkujeme ZŠ Nad přehradou, ZŠ Veronské náměstí a ZŠ Petrovice, které dorazily se svými dětmi. Rekordního, co do počtu účastníků a to 83 dětí, ukázkového tréninku se v Sokolovně ujal Milan Horák. Na ostatní čekala stanoviště venku, kde se jich ujali naši trenéři. Program pro školy byl zakončen fantastickou besedou a svůj čas a fotografie s podpisem věnovaly dvě hvězdy. Vicemistryně světa a vítězka nejlepší klubové evropské soutěže Ilona Burgrová, která v Supech působila jako trenérka, a současná česká reprezentantka Pamela Therese Effangová. Společně odpovídaly nejen malým supům a supicím, ale i mrňousům, kteří o basketbalu slyšeli možná poprvé. Snad budou na hřišti stejně nebojácní jako při kladení všetečných dotazů.


Poté již akce pokračovala pro veřejnost, kdy se venkovní hřiště a Sokolovna rychle přepla do módu stanovišť a děti si oblíbenou formou s kartičkou a razítky obešly naše úkoly. Z fotokoutku se se supím maskotem přezdívaným LeBron dohlížel na celou akci zakladatel klubu Vojtěch Svoboda. Oba v dresech s číslem 23 coby napodobitelé Michaela Jordana. 


Celou akci doprovázel program na pódiu a dětmi velmi oblíbená tombola. Losování bylo prokládáno základními informacemi o klubu pro nové zájemce. Domácí hnízdo našli Supi v petrovické sokolovně. Tréninky minižactva probíhají nejen zde, ale i na ZŠ Chodov a na Modré škole. V aktuální sezoně, jež kopíruje školní rok, otevřeli projekt školních přípravek, čímž svou základnu velmi rozmnožili. 


“Dnes poklidem můžeme říct, že klub Jižní Supi považujeme za stabilně fungující mládežnický klub, který aktuálně má registrováno téměř 200 hráčů a hráček,” přibližuje Vojtěch Svoboda. “Jsme si vědomi, že logisticky je tento typ sportování zejména v začátcích pro rodiče velmi atraktivní. V průběhu sezony jsme již zorganizovali dva supí miniturnaje, kdy zejména při prvním ročníku praskala hala ve švech,” raduje se Monika Mejdrechová.


“S tréninky doporučujeme začít zhruba kolem 1. třídy základní školy formou našich přípravek. Naši nejmenší trénují jednou či dvakrát týdně a tréninky jsou vedeny

všesportovní formou s cílem komplexního rozvoje formou her s postupným zapojením basketbalu. Ve vyšších kategoriích pak trénují naše děti třikrát týdně.”


Příští Supi nemusí být jen urostlí a silní. Šanci prosadit se v basketu mají šikovní kluci a zručné holky všech parametrů.


Akce se pomalu blížíla k závěru, dárky rozdány a úsměvy trenérů a organizátorů byly na místě. Máme to letos za sebou, troufneme si říci, že opět úspěšně. O tom se můžete koneckonců přesvědčit sami a to v reportáži České televize.


Ještě jednou děkujeme ZŠ Petrovice za zapůjčení prostor, skvělému fotografovi panu Růžičkovi za zdokumentování celé akce (fotogalerie externí ještě zde), paní místostarostce Prahy 11 za osobní účast a sponzorům za drobné dárky pro naše děti.Přihlašování do přípravek sezóny 2024/25 spuštěno

Od dnešního dne spouštíme přihlašování do přípravek na sezónu 2024/25. Seznam přípravek bude průběžně aktualizován, letos máme...

Poslední Špunti v sezóně 2023/24

Na den dětí 1.6.2024 jsme se sešli s nejmenšími hráčkami na dalším pokračování Špuntů.

Jižní Supice vyráží podruhé do Olomouce na oblíbený turnaj Plyšákov

Letos podruhé vyráží tým nejmenších Supic na turnaj do Olomouce, víkend plný zážitků.