Lenka Slezáková | | U11 dívky

První domácí zápas Přeboru U11 Jižní Supice

V sobotu 12.10.2024 jsme se sešly s našimi děvčaty U11 k prvnímu domácímu zápasu v této sezóně. Tentokrát hrajeme až odpoledne, tak nemusíme řešit, že by holky byly ještě rozespalé.

Zatímco se nám holky rozcvičují, Monika za asistence skvělých tatínků zprovozňuje tablet, abychom mohli vést zápis. Ještě jednou velmi děkujeme za pomoc!

Po rozcvičení uděluje Kája poslední rady a jdeme pozdravit soupeře, dnes nás čekají Nehvizdy.

A zápas začíná, holky bojují o každý míč, drží se pokynů a rad, které dostaly od trenérek. Krásně brání a po pěti prvních minutách vedeme 6:0. Ke konci čtvrtky ale trochu dojdou síly, dostaneme tři rychlé koše a první čtvrtka končí 6:6.

Nastupuje nám druhá sedmička, začíná druhá čtvrtina. Holky dost zazmatkují při rozdělení hráček, přestože trenérky jasně určily, kdo bude koho bránit, holky si hráčky rozdělí po svém a také to podle toho dopadne. Dostaneme několik rychlých a zbytečných košů od jedné hráčky, protože ji nejsme schopni ubránit. Bohužel než se holky vzpamatují a začnou dělat to co mají, prohráváme najednou o víc jak dvacet bodů. Nakonec dáme nějaké koše a tak je stav po druhé čtvrtině 15:32 pro Nehvizdy.

Ve třetí čtvrtině jsou naše holky úplně mimo, nejsou najednou vůbec schopné vystřelit na koš a v obraně máme totální výpadky, tuto čtvrtku prohráváme zbytečně 0:19 a podle toho vypadá i průběžné skore, 15:51.

V poslední čtvrté čtvrtině holky opět chytly svoji bojovnou náladu, bojují, perou se o každý míč, krásně brání a tak není divu, že tuto čtvrtku vyhráváme 13:6, celkové skóre je ale bohužel ve prospěch hostující celku Nehvizd, 28:57.

Pozdravení, děkovačka všem fandícím rodičům, sourozencům, babičkám a dědečkům a jde se chvíli odpočívat.

Máme tu druhý zápas. Malé úpravy v sestavách a jde se hrát. Začínáme zase dosti opatrně, skore se přelévá na jednu, na druhou stranu, herně je to velmi vyrovnané. První čtvrtka končí 6:8.

Druhá čtvrtina druhého zápasu byla oproti prvnímu zápasu také velmi vyrovnaná, holky krásně bránily, daly si pár hezkých košů, bohužel těsně před koncem se opět dostavil výpadek a dostaly jsme tři rychlé koše za sebou a tak do druhé půlky budeme vstupovat za stavu 11:16.

V druhé půli se opět dostavuje výpadek, za celou třetí čtvrtku vystřelíme jednou na koš a body z toho nejsou, Nehvizdy postupně navyšují svůj náskok, 11:22.

V poslední čtvrtině holky úplně zapomenou bránit, střelbu na koš v podstatě vynechají, až na posledních pár minut se vzpamatují, začnou střílet a najednou tam spadnou i nějaké ty koše. Bohužel už je moc pozdě, konečné skóre 17:38.

Opět se pozdravíme se soupeřem, děkovačka rodičům, aplaus je to jako kdyby holky vyhrály. A ono to tak v podstatě i je, přestože skóre tomu vůbec neodpovídá, od minulého zápasu udělaly velký pokrok, většina už se nebojí vystřelit, umíme bránit. Určitě je stále na čem pracovat, ale postupně se posouváme dál a dál a příště už se té výhry možná konečně dočkáme.

Velké poděkování rodičům, kteří nám pomohli s organizací dnešního dne, všem, kteří nám přišli fandit a podporovali nás po celou dobu.

Těšíme se příště, Lenka a Kája

Fotogalerie

Další fotografie

První výhra U19 a bojovný výkon proti lídrovi soutěže

Po čtyřech úvodních utkáních na palubovkách soupeřů jsme konečně měli tu čest zahrát si v naší zbrusu nové domácí hale na...

Premiérová utkání Supic U12

Soutěžní start sezóny pro naše starší Supice. Holky U12 si svůj debut odehráli v Brandýse.