Jižní Supi si opět zahrají ligu U15 aneb kvalifikace pohledem fanouška, otce a trenéra v jedné osobě :-)

U15_kvalifikace_2016_05_21_22

Tak jsme to zvládli !!! Jižní Supi se v příští sezóně opět objeví v lize starších žáků U15. Krátká, ale intenzivní příprava se vyplatila. Obě sehraná utkání se pokusím popsat pohledem z druhé strany, tedy ne z pohledu trenéra, jak bývá v příspěvcích zvykem. V kvalifikaci jsme byli suverénně nejmenším týmem, ale jak říká známě přísloví: „I s malým Kašpárkem se dá hrát velké divadlo.“ A velké divadlo to opravdu bylo.

Jižní Supi – Basketbal Svitavy   95:47  (26:11, 40:28, 64:41)

Svitavy budily výškou svých borců respekt. Ale to co měli naděleno ve výšce, zcela postrádali v rychlosti. A to byl náš recept na úspěch. Od začátku kluci hráli pohledný a rychlý basket. Projevila se typická supí slabina. Proměňování ložených šancí :-(.  Máme spousty zisků, ale minimálně v polovině zisk znamená okamžitou ztrátu. První čtvrtka super, v druhé jsme polevili. Třetí čtvrtina – šňůra 12:0 a bylo vymalováno. Trenér hostů pochopil, že bude lepší šetřit síly na Vyšehrad a protočil sestavu. Supi zareagovali stejně a na hřiště se dostali úplně všichni. Poslední čtvrtka byl koncert lavičky Supů (31:6). Kluci si zastříleli, vytoužená stovka z toho však nebyla.

Střelci: Séba 16 (TH 0/1), Šáfa 16 (1 trojka, TH 3/6), Maty 11 (1/4), O.D. 10 (1, 1/1), David 10 (2/2), Štěpán 8, Rayan 7 (1,2/2), Rebel 6, Damián 4, Sáček 2 (0/2), Petr 2

Nejlepší hráči: 1. Šáfa, 2. David, 3. Séba (za poslední čtvrtinu)

Jižní Supi – Sokol Vyšehrad   60:52  (13:18, 22:34, 35:42)

Vyšehrad vybojoval proti Svitavám výhru o 13 a tak se bojovalo o přímý postup do ligy. Do zápasu jsme vstoupili velmi ospale. A první půlka byla opravdu náročným zatěžovacím testem na kardiovaskulární systém všech supích fanoušků a trenérů. Spočítal jsem jednu strašnou, ale opravdu strašnou statistiku. Za první 3 čtvrtiny jsme měli děsivou úspěšnost TH a to 1/16 (6,25%). K tomu jsme na začátku poslední čtvrtky nedali další 2 šestky. Hrůza. V první půli jsme hráli bez zápalu, ztráceli balony, nebyli schopni doskočit. Navíc O.D. si ve druhé čtvrtině připsal 4. faul. To nebylo dobré. Muselo se něco změnit, hlavně v hlavě !!! Do druhé půlky kluci zcela změnili přístup ke hře. Začali bojovat a ukrajovat kousek po kousku z náskoku soupeře. Stáhli jsme náskok na 7 bodů a šli „do finále“. Do poslední čtvrtky nastoupil i O.D. se čtyřmi fauly, zapnul hlavu a se Šáfou otočili utkání. Oba jezdili jak motorové myši, získali mnoho faulů a připravovali pozice pro spoluhráče. Strhli celý tým aktivnímu basketu. Konečně basket (!!!), chtělo se mi zvolat. Necelých 5 minut před koncem jsme vyrovnali, ještě chvilku se tahali se soupeřem o body a 2 minuty před koncem definitivně rozhodli. A nebudete tomu věřit, v posledních 2 minutách měli šestky 6/8. Najednou to šlo. A se závěrečným klaksonem mohla vypuknout nefalšovaná postupová radost.

Střelci: O.D 20 (2 trojky TH 2/2), Šáfa 10 (1 , TH 1/4), Rayan 7 (3/4), David 6 (0/3), Sáček 6 (0/4), Maty 4 (0/5), Štěpán 2, Jirka 2, Petr 2, Rebel 1 (1/4)

Nejlepší hráči: 1. O.D, 2. Šáfa, 3. Sáček

A pár slov na závěr: Kluci, udělali jste nám (rodičům, fanouškům, trenérům) ooooobrovskou radost. Ta úleva po neuvěřitelném vypětí byla nádherná. Ale nemůžete nás takhle testovat pořád. TO NE !!! Dejte do utkání vždycky od začátku úplně všechno. Dělejte věci naplno. Jednou se vám to v dobrém vrátí. Nejen v basketu, ale i v životě :-)

A ještě doplníme seznam Jižních Supů, kteří pro náš klub místo v lize U15 v kvalifikaci uhráli:

  • z ročníku 2002: Belaidi Rayan + Heczko Damian + Kupsa Ondřej + Lašák David + Melzer O.D. + Svor Maty + Tylich Štěpán + Vojta Séba
  • z ročníku 2003: Šáfa + Semiš + Rebel + Péťa Mašek

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>