Liga U17: Chyba hlavou

BA Roudnice – Jižní Supi 70:66

(19:17 36:38 53:51)

V sobotu jsme vyjeli do haly Roudnice nad Labem, kde je Pod Lipou krásná moderní hala BK Real, ve které trávíme letní soustředění. Již od začátku bylo jasné, že to nebude utkání nahoru dolu. Soupeř hrál hodně zataženou obranu, a tak jsme se snažili hodně střílet z dálky. Bohužel jsme měli zvlhlý prach a za první čtvrtinu jsme vstřelili pouze dva úspěšné tříbodové pokusy. V návaznosti na útok jsme nebyli příliš úspěšní ani v obraně, protože soupeř těžil z naší nepřesné střelby a zahuštěného prostoru ve vymezeném prostoru a hrál na přehozy. Jelikož se nám „z venku“ úplně nedařilo, chtěli jsme ve 2. čtvrtině hrát více do koše, což nebylo o moc lepší, protože útočník s balonem najížděl do 4 obránců. Díky tomu bylo na trojce ještě více volného prostoru, z čehož jsme dokázali vytěžit několik dalších úspěšných střel a do kabin jsme šli s 2bodovým vedením. Jestli jsme si mysleli, že nám to v 1. čtvrtině nepadalo, tak až 2. poločas nám měl ukázat pravý význam tohoto pojmu. To hrálo Roudnici do karet a mohla se ještě více soustředit na zahuštění vymezeného prostoru a to jí nakonec dovedlo v vítězství.

K vítězství nám chyběla větší aktivita v obraně a mnohem větší hlad po balonu, především na útočném doskoku. Z prohry se musíme poučit a příště zvládnout utkání lépe.

Statistiky ze zápasu naleznete zde

BA Sparta – Jižní Supi 59:75

(22:19 36:41 48:58)

V neděli jsme hráli první pražské derby proti Spartě. Sobotní prohra na nás byla znát a do utkání jsme vstoupili vlažně. Soupeř byl velmi aktivní a měl dobrý pohyb na perimetru. My jsme hráli velmi nekoncentrovaně, což vyústilo v množství faulů při zakončení soupeře. Toho sparťané téměř bezezbytku využili a vyhráli 1. čtvrtinu. Ve 2. čtvrtině jsme pokračovali v nastoleném (nemastném-neslaném) tempu a soupeř si začal vytvářet mírný náskok. Naštěstí jsme dokázali zareagovat a začali jsme stupňovat tempo. Poslední tři minuty poločasu jsme zakončili bodovou šňůrou 13:3, čímž jsme otočili vývoj utkání. Ve 2. poločase už jsme pokračovali v aktivním výkonu. Především v obraně, kde jsme dokázali získávat balony, přecházet do rychlých brejků a využívat je. V průběhu 4. čtvrtiny jsme se dostali až na rozdíl 20 bodů. S vědomím bodového polštáře jsme ustoupili od naší hry a nechali soupeře korigovat rozdíl skóre na 16 bodů a tento rozdíl vydržel až do konce zápasu.