Vánoční turnaj 2017 v Plzni

U13_vanocak_2017_2

Ve středu 27.12.2017 jsme opět vyrazili na Vánoční turnaj do Plzně. Tento turnaj se uskutečnil již pošesté a Jižní Supi se ho zúčastnili celkem pětkrát, obvykle se dvěma týmy. A tak tomu bylo i letos – startovali jsme v kategoriích U16 a U13…

Kategorie U16

Jižní Supi U16 na turnaji vyhráli celkem 5 utkání a prohráli jediné – tato prohra je však kvůli nejhoršímu skóre v trojičce připravila o možnost bojovat o medaile. Přehled výsledků kategorie U16 najdete na stránkách pořadatele. Podrobné zhodnocení výkonů našeho týmu případně doplní trenéři Cosaq + Dušan…

Kategorie U13

V kategorii U13 doplnilo našich 7 statečných Supů 5 borců z Kunratic. Čekaly nás těžké zápasy s těmi nejlepšími týmy v České republice a neminula nás ani konfrontace ze zahraničním basketbalem.

Základní Skupina:

• Jižní Supi vs. Niners Chemnitz (Německo) 24:50
  • Jižní Supi vs. SKB Rokycany 41:20
  • Jižní Supi vs. NH Ostrava 19:48
  • Jižní Supi vs. KK Vojnik (Slovinsko) 29:37

Naše výkony měly stoupající tendenci. Po prospaném utkání s německým nakonec bronzovým medailistou a prvním poločase se slabšími Rokycany jsme konečně začali bojovat a běhat! Na mistra republiky z Ostravy jsme neměli – stejně jako žádný další tým na turnaji – Ostrava si zaslouženě dokráčela pro celkový triumf. Zato se slovinským Vojnikem jsme sehráli krásný a vyrovnaný špíl, který až v samém závěru rozhodli jeho hlavní tahouni čtyřmi trojkami (Robin dal „pouze“ dvě, a tak jsme prohráli) – na kategorii U13 poměrně netradiční počet trojek v poslední čtvrtině 😉

U13_vanocak_2017_1U13_vanocak_2017_5

Zápasy o umístění:

• Jižní Supi vs. BK Loko Plzeň 25:29
  • Jižní Supi vs. KK Vojnik (Slovinsko) 34:37

Dalšímu účastníkovi republikových mistrovství, domácí Lokotce, jsme zdatně vzdorovali celý zápas. A dokonce jsme ho mohli a měli vyhrát! Když jsme se však dostali v koncovce do těsného vedení, projevila se slabší psychická odolnost některých Supíků a nedostatečná připravenost na takto vyrovnané špíly :-( Snad si kluci zapamatují, že basketbal není hra na schovávanou, a prohra bude v tomto ohledu prospěšná! V duelu o sedmé místo nás tedy čekala odveta se Slovinci. Soupeř před poločasem mírně odskočil, Jižní Supi se však nevzdali a díky famózní obraně v poslední minutě vyrovnali na 34:34. Pak se ovšem nevyvarovali chybičky v útoku 10 vteřin před koncem (přešlap do autu) a hlavní hvězda soupeře Krotič rozhodl zápas trojkou o desku střílenou dva metry za půlicí čárou… závěr jak z NBA!