Liga U19: Začala 2. polovina základní části

Jižní Supi – BK Lions Jindřichův Hradec 68:57

(14:12 37:24 54:33)

JS - JH šáfa

24.11.2018 – Praha

V sobotu jsme přivítali na našem hřišti Jindřichův Hradec a načali tím odvetné zápasy základní části ligy U19. V prvním zápase s tímto soupeřem jsme prohráli o 9 bodů. Na domácí půdě jsme si chtěli napravit reputaci a připsat body do tabulky.

Bodově se zápas rozjížděl pomalu, oba týmy měly problém se zakončením. Nebo naopak, obrany obou týmů byly velmi pevné a tak jsme šli do první přestávky pouze s 2bodovým náskokem a relativně hubeným skóre. Druhá čtvrtina byla naopak z našeho pohledu velmi produktivní. Především od 7 minuty se nám bodově dařilo. Pramenilo to především z kvalitní defenzivy, kdy jsme soupeři nedovolili skórovat a sami naopak chodili rychle dopředu a využívali přečíslení a útoky do nezformované obrany. Díky tomu jsme si do poločasu vypracovali 13bodový náskok.

js - jh doskok

I ve 3. čtvrtině jsme pracovali velmi poctivě a dále navyšovali svůj náskok, který se na jejím konci zastavil na opticky klidných 21 bodech. Bohužel zdání klame a obelhalo i nás. Soupeř před poslední čtvrtinou rozhodně nic nevypustil a vstoupil do ní velmi aktivně. My jsme ještě zezačátku dokázali dát nějaké body, ale poté jsme trochu vypadli z koncentrace. Jindřichohradečtí naopak ještě trochu přitopili pod kotlem a připravili nám velmi těžké chvilky. Především hráč č. 11 (Štoidl F.) se rozjel k nebývalému výkonu. Během poslední čtvrtiny nám dal 16 z 24 bodů svého týmu. Náš náskok byl naštěstí dostatečně vysoký a soupeř se dostal nejblíže na rozdíl 9 bodů. Více jsme mu nedovolili a nakonec dovedli zápas do vítězného konce.

Js-JH 241118

 

Jižní Supi – BK Vlci Žďár 75:83

(18:16 30:44 45:62)

 

25.11.2018 – Praha

Ve 2. kole odvet jsme přivítali vlky ze Žďáru nad Sázavou, se kterými jsme o prvním hracím víkendu ligy prohráli o 9 bodů.

Skóre zápasu otevřel Dominik rychlou „trojkou“ a smečí z rychlého protiútoku, což nás dostalo na koně. Bohužel, poté se nám nedařilo úspěšně zakončit a soupeři jsme tím dali možnost se nadechnout, čehož využil. Další pokračování 1. čtvrtiny už byla přetahovaná o každý bod. Nám se celkem dařilo z dlouhé vzdálenosti, ale bohužel jsme nebyli důslední v obranné činnosti. Výpomoc v obraně nebyla ideální, v mnoha případech nedokázala zastavit najíždějícího útočníka, co hůř, faulovala ho při zakončení, které bylo často úspěšné. I tak jsme vyhráli 1. období o dva body. Ve 2. čtvrtině jsme se střelecky zasekli. Dali jsme sice za čtvrtinu 12 bodů, ale mohlo jich být mnohem více. Několikrát jsme nedokázali využít volnou pozici pod košem a soupeř nás za to potrestal z rychlého protiútoku. Psychicky nás to dostalo někam k bodu mrazu a kvůli tomu se naše problémy v útoku ještě více prohlubovaly. Soupeř nás naopak trestal jednoduchými koši a budoval si náskok. Ten byl v poločase 14bodový.

Začátek 2. poločasu, vlastně většina 3. čtvrtiny byla z naší strany křečovitá. V útoku jsme se nehýbali, nepracovali jsme bez balonu, ani zakončení nebylo správně zvolené. Celkově byla naše hra špatná a soupeř si vypracoval až 28bodové vedení. V 7. minutě 3. čtvrtiny se ale všechno změnilo. Totálně jsme zvýšili nasazení v obraně, soupeře jsme začali dostávat pod tlak a nutili ho k chybám, ze kterých jsme chodili rychle dopředu a dávali body. Tím se zvýšilo naše sebevědomí a uvolnily se nám ruce. Do konce čtvrtiny jsme dokázali snížit na rozdíl 17 bodů. Z 15 bodů ve 3. čtvrtině jsme jich 14 dali za poslední tři minuty této čtvrtiny. Ve 4. čtvrtině jsme navázali na zlepšený výkon a pokračovali v náročné obraně, která dělala vlkům velké problémy. Kluci hráli s neskutečným entusiasmem, skákali po každém míči, nic nevzdali. Díky tomu se zlepšila i naše útočná hra, kde jsme dokázali být hodně produktivní. Postupně jsme stahovali náskok soupeře, až na rozdíl tří bodů. Do konce zápasu zbývaly dvě minuty. Bohužel, závěr zápasu už jsme zlomit nedokázali. Měli jsme několik útoků, kterými jsme se mohli dostat do vedení, ale nedokázali jsme je úspěšně zakončit. Soupeř naopak své šance využil a nakonec dotáhl zápas do vítězného konce. I přes prohru jsme neodehráli špatný zápas. Zradilo nás zakončení a možná přehnaná motivace v některých obranných situacích. Ovšem nasazení a touha se zápasem něco udělat byla ukázková.

Js - zdar 251118

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>