Liga U19: Dobré zakončení základní části

BC Kolín – Jižní Supi 79:62

(15:14 31:36 52:43)

 

Kolín – 5.1.2019

Hned první víkend nového roku začala liga U19. Teda začala, na pořadu dne byly poslední zápasy základní části.

V sobotu jsme zavítali do spřáteleného Kolína. Začátek zápasu se nám povedl. Hráli jsme velmi bojovně a dařilo se nám chodit rychle dopředu. Kolín nebyl ve své kůži, a i díky naší dobré obraně, neproměňoval své střely. My jsme naopak hráli uvolněně a kluci se dobře hýbali v útoku a vytvářeli si jednoduché zakončení. Celý první poločas byl z naší strany velmi dobrý, především z hlediska efektivity v zakončení. I díky tomu jsme ho dokázali o 5 bodů vyhrát a udržet Kolín na 31 bodech.

Do 2. poločasu vstoupili kolínští mnohem motivovanější a koncentrovanější. My jsme stále makali, ale bohužel jsem přestali proměňovat. Soupeř zvýšil tlak v obraně a my jsme chvílemi nevěděli, co s balonem. A i bez balonu jsme byli statičtí, což je pro naší hru zásadní problém. Poslední čtvrtina přinesla mírné zlepšení, ale na zvrat v zápase to rozhodně nebylo. Na druhou stranu, tento zápas byl z hlediska dalšího pokračování soutěže naprosto bezvýznamný, protože ani jednomu týmu se výsledek tohoto zápasu již dále nezapočítával.

 

 

BA Nymburk „B“ – Jižní Supi 58:79

(12:25 30:41 38:64)

 

Nymburk – 6.1.2019

Druhý den to bylo úplně jiné. Hráli jsme s týmem, se kterým se nám výsledek započítává, a každý vzájemný zápas je hodně důležitý. První čtvrtina zápasu byla dobrá. Dařilo se nám dobře bránit, získat jistotu a v útoku hrát uvolněně. To se promítlo i do úspěšnosti v zakončení. Ve 2. čtvrtině jsme trochu ztratili vítr z plachet. Soupeř se oklepal a ukázal nám, že s ním ještě musíme počítat. My jsme přestali být důrazní a zodpovědní v obraně. Přestalo se nám dařit i v útoku a soupeř do poločasu snížil o 4 body.

Třetí čtvrtina byla bodově nejbohatší. Opět jsme začali v útoku/do útoku běhat, a to se promítlo i na množství zakončení, které jsme dokázali proměnit. Obrana ideální nebyla, ale v poměru ke kvalitě útoku se nám i tak povedlo navýšit své vedení v zápase. Poslední čtvrtina již nebyla v takovém tempu, ale stále jsme si hlídali bezpečný odstup od Nymburka a dovedli zápas do vítězného konce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>